Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2011 / 02:04

Tanımlanmamış ihtiyaçlara çözümler yaratmaya devam

Bankalarda kullanılan sıralandırma sistemlerini ilk kez Türkiye’ye getiren Tümsaş, bu sistemle ilgili yeni uygulamalar geliştirilmesi konusunda da ciddi yatırımlar yapıyor.
Tümsaş, 1977 yılında mühendislik ve müşavirlik şirketi olarak Ankara’da kurulmuştu. Mühendislik ve elektronik alanında uzmanlaşan şirket, o günden bu yana finans, perakende, telekom ve ulaşım sektörlerine yönelik ürün ve çözümler sunuyor. Dünya çapında birçok şirketin Türkiye dağıtıcısı olan Tümsaş’ın temsilciliğini yaptığı şirketler arasında  Talaris, Outotec, Opsis AB, BW Technologies, Dora ve Exagate yer alıyor.
Şirket, geçtiğimiz hafta İstanbul Cumhuriyetköy’de düzenlediği toplantıyla hem şirket hakkında genel bilgilendirme yaptı hem de en son çözümlerini tanıttı. Toplantıda konuşan Tümsaş Genel Müdürü Orkun Tosun, uzun yıllardır finans sektörüne donanım-yazılım hizmetleriyle ve bu alandaki Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla öne çıktıklarını anlatırken, ürünlerinin CeBIT fuarında yabancı bankaların da ilgi odağı olduğunu ifade etti. Son olarak Etkileşimli Gişe Otomasyonu ürününü pazara sunduklarını açıklayan Tosun, bankalarda kullanılan sıralandırma sistemlerini ilk kez Türkiye’ye getiren Tümsaş’ın, bu sistemle ilgili yeni uygulamalar geliştirilmesi konusunda da ciddi yatırımlar yaptığını belirtti. Tosun, şöyle konuştu: “Dünyada ilk kez  sıralandırma sistemlerinde kart okutulması ile önceliklendirilme hizmetini hayata geçiren Tümsaş, şimdi nakit dolaşım sistemi ile sıralandırma sistemini konuşturarak banka şubelerindeki banka çalışanı ve para trafiğinden kaynaklanan operasyonel maliyetlerin azalmasına yardımcı oluyor. Etkileşimli gişe otomasyonu hizmetiyle finans sektörü bir banka şubesinde günlük 3 adam x saatlik bir iş gücü tasarrufu sağlıyor. Diğer yeni ürünümüz ise SMatik Record. Bu ürün sayesinde gişe görevlisiyle müşteri arasındaki tüm görüşmeler sesli olarak kaydediliyor. Bu kayıtlar sayesinde bankalar oluşabilecek müşteri şikayetlerine daha etkin müdahale edebiliyor. Bu ürünümüz finansın dışında ulaşım, telekom ve kamu hizmetlerinde de kullanılabilir. Sektörün tanımlanmamış ihtiyaçlarına çözümler bulmaya devam ediyoruz. Amacımız finans sektörünün hayal ettiklerini hayata geçirebilmek.”
ETİKETLER : Sayı:821

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics