Bilişim Dünyası 13 AĞUSTOS 2016 / 11:08

Tarım ve hayvancılık sektörü akıllanıyor

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), teknoloji yatırımlarını artırarak, yeni gelişmeleri sistemine entegre etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda akıllı gözlükler, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortaları branşlarındaki hasar tespit süreçlerinde pilot olarak kullanılmaya başlandı. İlk çalışmalar ise Kırklareli’de gerçekleştirildi. TARSİM’in açıklamasında, teknolojik gelişmelerin takibi ile hasar tespit çalışmalarına hız ve verimlilik kazandırıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: 
“Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortaları branşlarında pilot olarak kullanmaya başladığımız giyilebilir teknoloji akıllı gözlükler ile otopsilerin ses ve görüntü kayıtlarının alınarak, hasar tespit çalışmalarının yapılmasını hedefliyoruz. Bu teknolojinin yaygınlaşmasıyla, ilerleyen dönemlerde hasar ödeme sürecini hızlandıracağız. Akıllı gözlük ile ilk hasar tespit çalışması Kırklareli’de yapıldı. Elde edilen görüntülerin, eğitim çalışmalarımızda da kullanılması öncelikli hedeflerimiz arasında. Ayrıca, drone'lar aracılığıyla Bitkisel Ürün Sigortaları branşında hasar tespit çalışmaları gerçekleştirmek üzere araştırmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.”
 
ETİKETLER : 1084 TARSİM

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN