Bilişim Dünyası 21 MART 2011 / 22:11

Taşıyıcı bağımsız veri merkezi açıldı

Teknotel Telekomünikasyon ilk veri merkezi yatırımı Telehouse İstanbul’u, Teknotel Telekomünikasyon Genel Müdürü Alper Selçuk, Telehouse KDDI Avrupa CEO’su Tokuji Mitsui ve BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer’in katılığı törenle hayata geçirdi. İstanbul Kozyatağı’nda kapılarını açan Telehouse İstanbul, Avrupa, Amerika ve Asya’da kendi veri merkezlerini işleten Telehouse’un ismini verdiği, ancak işletmesini yerel hizmet sağlayıcıya emanet ettiği ilk veri merkezi olma özelliğini taşıyor.
“Carrier-neutral” yani taşıyıcı-bağımsız altyapısı ile Telehouse İstanbul, müşterilerine farklı internet erişim ve noktadan noktaya bağlantı alternatifleri sunarken, önemli veri ve ses ağlarını bir araya getirmeyi, kısa vadede Türkiye’nin ve bölgenin trafik merkezi olmayı hedefliyor.

2012’de daha büyük
bir veri merkezi oluşturulacak
Tokuji Mitsui, ‘Türkiye bizim için Avrupa ile Asya arasında köprü niteliği taşıyan son derece önemli bir pazar. İki yıllık hazırlık sürecimizde; Teknotel’in Telehouse markasını taşıyacak uzmanlık, odaklanma ve kararlılığa sahip olduğunu gördük. Müşterilerimiz gönül rahatlığı ile omurgalarını Telehouse İstanbul’u kapsayacak şekilde genişletebilir, donanım ve bağlantılarını burada konumlandırabilirler. Telehouse İstanbul, dünyadaki tüm diğer Telehouse işletmeleri gibi, en üst düzeyde güvenlik, enerji yönetimi ve iklimlendirme standartları sağlıyor. Ayrıca deprem ve su baskını gibi fiziksel risk faktörlerinin bulunduğu coğrafyalarda, kurumların kritik altyapılarını, bu risklerin dikkatlice yönetildiği veri merkezlerinde barındırmaları büyük önem taşıyor ki, Telehouse İstanbul bu açıdan da şirketlerin tercihi olacaktır’ diyor.
İlk aşamada 2 bin sunucu barındırmak üzere planlanan Telehouse İstanbul, alan kiralama, sunucu barındırma, kiralama, sanallaştırma, erişim, enerji yönetimi, teknik destek konularında esnek servisler sağlıyor. Teknotel Kozyatağı’nda kapılarını açtığı Telehouse İstanbul’a ek
olarak, 2012 yılında daha büyük bir veri merkezi projesi planlıyor.
ETİKETLER : Sayı:813

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics