Bilişim Dünyası 07 EKİM 2013 / 08:08

Tayvanlı şirketler Türkiye’yi sevdi

Tayvan markalarına olan farkındalığı artırmak için Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) tarafından düzenlenen Taiwan Excellence Günleri’nde 42 marka 110’un üzerinde ürününü tanıttı.

Türkiye’yi 2013 - 2015 dönemi için stratejik ülke olarak seçen Tayvan, Türkiye ile olan ticaret hacmini geliştirmeyi amaçlıyor. Türkiye’ye yılda yaklaşık 1,6 milyar dolarlık ihracat yapan Tayvan, bu rakamı 3 yıl içerisinde iki katına çıkarmayı hedefliyor.
27 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenen etkinlikte aralarında Acer, Asus ve HTC gibi tanınmış markaların da yer aldığı Taiwan Excellence Ödülü’ne sahip 42 farklı marka bilişimden ev aletlerine, spordan eğlence sistemlerine kadar 110’un üzerinde ürününü tanıttı.
İstinye Park’taki etkinliğin öncesinde düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Tayvan Ticaret Merkezi İstanbul Türkiye Direktörü Paty Yen, Tayvan Ticaret Merkezi’nin 56 ülkede faaliyet gösterdiğini ve 26 yıldır Türkiye’de yer aldığını vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti: “Bizim asıl görevimiz Tayvan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri teşvik etmek ve ücretsiz iş hizmeti sağlamaktır. Bu etkinlikte yer alan markaların birçoğunu sizler zaten çok yakından biliyorsunuz ancak belki de birer Tayvan markası olduklarının farkında değilsiniz. Bizim bu etkinlikteki amacımız Tayvan ürünlerinin kalitesini ve yeniliklerini sizlere daha yakından tanıtmak”.
Yen’den sonra söz alan Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu İktisadi Bölüm, Ankara Direktörü Juan Pai Fan, Türkiye ve Tayvan arasındaki ticari bağlantıların çok güçlü olduğunu ifade etti ve şu bilgileri verdi: “Tayvan Ekonomi Bakanlığı, Türkiye’yi 2013 yılı için stratejik ülke seçti. Türkiye neredeyse tüm sektörlerde Tayvan’ın en önemli ticaret ortaklarından biri konumuna gelmiş bulunuyor. 2012 yılında Tayvan’ın Türkiye’ye yaptığı ihracatın toplam değeri 1,6 milyar doların üzerinde. Tayvan’ın hızla büyümek ve ticaretini artırmak istediği ülkelerin başında da Türkiye geliyor. Tayvan’ın dünyaca ünlü şirketleri yüksek kaliteye ve katma değere sahip ürünler üretmek için en yeni yöntemleri Ar-Ge faaliyetlerini geliştirerek kullanıyor”.
Birçoğu “Taiwan Excellence Ödülü” sahibi bilgisayar, ekran, sunu cihazı, sunucu, tablet ve akıllı telefonlardan oluşan ürünleri müşterilerin beğenilerine sunduklarını belirten Acer Ülke Müdürü Sinan Kander ise IDC 2012 rakamlarına göre dünya çapında toplam dizüstü bilgisayar alanında 3. sırada olduklarını vurguladı.
Günümüzün sayısal ev ve ofislerinin ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşıladıklarını söyleyen Asus Türkiye Ülke Müdürü Kevin Li, anakart, ekran kartı, optik sürücü, ekran, masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar sunucu çokluortam cihazları, kablosuz ve kablolu ağ ürünleri, tablet ve akıllı telefonların dahil olduğu birçok ürünü müşterilerin beğenisine sunduklarını aktardı.
ETİKETLER : Sayı:941

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics