Bilişim Dünyası 29 ARALIK 2014 / 10:49

TBD Ankara’da heyecanlı günler

TBD Ankara Şubesi’nin başkan adayları Adnan Yılmaz ve Selçuk Kavasoğlu.

11 Ocak 2015 tarihinde yapılacak olan TBD Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda TBD Ankara’nın yeni başkanı seçilecek. Başkan adayları Adnan Yılmaz ve Selçuk Kavasoğlu seçim öncesinde projelerini BThaber ile paylaştı.

Bilişim sektöründe çalışmaya 1985 yılında ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda başlayan Selçuk Kavasoğlu, Kamu-Net Başkanlığı görevinde de bulundu. Halen Kalkınma Bakanlığı’nda Bilgi İşlem Dairesi tarafından yürütülen Bilgi Haritası projesine ve Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine yön verecek Bakanlığın temel faaliyetlerine destek oluyor. Kavasoğlu, “Dünyada değişime neden olan en önemli etkenlerden birinin teknolojideki gelişimin sektörler tarafından üretim ve hizmetlerinde kullanması olduğunu görüyoruz. Son 25 yıla baktığımız zaman fark yaratan ülkelerin başarı hikâyelerin de bilişim sektörünün önemi açıkça görülüyor. TBD Ankara Şubesi olarak yeni dönemde göreve gelmemiz halinde çalışmalarımızı ve projelerimizi 3 eksen etrafında topladık: bilişim sektörü, ülkemizin 2023 hedefleri ve derneğimizin kurumsallaşması. Sektörümüzün Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde büyüyerek bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde etkin bir rolü bulunuyor. Bilişim politikaları (devlet yardımları ve teşvikler, kamu alımları, vergi sistemi vs.) nitelikli işgücü, yazılım vb. konu başlıkları üzerine çalıştaylar yaparak sektörümüzün sorun ve önerilerinin ortaya çıkmasında ve ilgili kamu birimlerine ulaşımında koordinasyonu sağlayan bir dernek olacağız” açıklamasını yaptı. “Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bilişim personelinin koşullarının iyileştirilmesi çok önem verdiğimiz bir başka konu” diyen Kavasoğlu, “Bilgi işlem birimlerinde çalışan arkadaşlarımızın itibar, yıpranma süreci, maddi manevi tatmin ve işini daha iyi yapabilmek ve dolayısıyla kurumun görevlerini daha verimli gerçekleştirebilmesi için organizasyonda üst kademeye yakın çalışmak gibi haklı isteklerine çözüm arayacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Özlük hakları önemli konu başlıklarından biri

 

25 yıldır bilişim sektörünün içinde bulunduğunu söyleyen Kemal Nalçacı, bir o kadar zamandır da TBD’nin üyesi olduğunu ifade etti.  Halen bir kamu üniversitesinde Bilgi İşlem Daire Başkanı görevini sürdüren Nalçacı şunları kaydetti: “Kamuda bilgi güvenliği konusunda çalışmalar yaptım. Kamu – özel üniversitelerdeki bilgi işlem daire başkanlarıyla büyük projelere imza atacağız. Böylece kamu-üniversite-özel sektör-STK’lar arasında  iş birliği yaparak sinerji oluşturacağız.  Kamu ve özel sektörde çalışan arkadaşlarımızın özlük haklarıyla ilgili sorunları çözmek üzere çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansları gibi kurumlarla,  yeni projelerle yeni hedefler yakalama noktasında birlikte çalışacağız. Kamu – özel sektör iş birliğinin önemine inanıyorum; bu bağlamda iş birliği yaparak ulusal ve uluslararası projelere imza atmayı hedefliyoruz.”
ETİKETLER : 1002

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics