Bilişim Dünyası 29 OCAK 2014 / 16:54

TC55 kurumsal işlevsellik sağlayacak

Motorola Solutions, yeni nesil mobil çözümlerinin üyesi olan ve Türkiye pazarına sunulan Android tabanlı TC55’i düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. 2014 yılı stratejisinin de paylaşıldığı toplantı 29 Ocak’ta Shangri-La Bosphorus’ta düzenlendi ve Motorola Solutions’ın yerel distribütörü Armada da toplantıya katıldı. Motorola Solutions Türkiye Müdürü Bora Gürçay, 2013 yılında Motorola Solutions’ın Türkiye pazarında yüzde 15 oranında büyüme gerçekleştirdiğini belirtirken, “Türkiye bizim için önemini koruyan bir pazar. Saha, dağıtım ve kurye hizmetleri ile kamu alanında faaliyet gösteren kurumların mobil ürünlerimize ilgisi var. Bunun yanı sıra, acil durum kamu güvenliğine yönelik ulusal şebeke için açılabilecek bir ihale konusunda hazırlıklı olmaya devam ediyoruz” dedi. Türkiye pazarında 12 kişilik bir ekip, 180’in üzerinde bayi ve 2 distribütörle faaliyet gösterdiklerini söyleyen Gürçay, Türkiye pazarına sunulan TC55’te bu yıl kurumsal ve kamu sektörlerine yönelik 7 bin adetlik satış hedefleri olduğunu sözlerine ekledi.

Bölgede Türkiye’nin önemli bir pazar olduğuna dikkat çeken Motorola Solutions Avrupa ve Afrika Bölgesi Genel Müdür Yardımcısı Gary Aitkenhead de, “Hem kamu hem de kurumsal segmentte büyüme imkanı var. TC55 gibi çözümlerimizle, Türkiye’deki kuruluşların iş verimliliklerini artırmalarına katkı sağlayabiliriz” bilgisini verdi.

Yeni TC55 dokunmatik bilgisayar; geleneksel kurumsal mobil bir bilgisayarın özelliklerini, Android işletim sisteminin Jelly Bean versiyonuyla çalışan bir akıllı telefonun biçim özellikleri ve işlevselliğini bir araya getiriyor. Cihaz gelişmiş kapasitif 4,3 inçlik yüksek çözünürlüklü sahip dokunmatik ekrana sahip. Ekran, ıslak elle, eldivenle veya ekran kalemiyle giriş yapılmasına imkan veriyor. Sınıfının en uzun ömürlü pili ile cihaz, sahada bir tam gün boyunca kullanılmak üzere tasarlandı. GCF sertifikasına sahip olan TC55’in, hem Avrupa hem de Afrika’da tüm operatör şebekelerinde kullanılması amacıyla kilidi de açılmış olacak. TC55’in hoparlörleri, geleneksel akıllı telefonlardan dört kat daha yüksek ses çıkartırken, telefon görüşmesi sırasında gürültü önleme teknolojisine sahip çift mikrofon barındırıyor.

 

 

 

 
ETİKETLER : Motorola Solutions

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics