Bilişim Dünyası 16 MART 2015 / 07:56

Tedarikçi Portalı hayata geçti

220’den fazla mağazası ile müşterilerine ulaşan Gratis, tedarikçileri ile iletişimini etkileşimli biçimde yönetmek, operasyonel süreçlerdeki verimliği arttırmak ve sistemler arası bütünleştirmeyi sağlamak için gerçekleştirdiği Tedarikçi Portalı projesini hayata geçirdi. Konuyla ilgili olarak Pendik Green Park Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısına 100’den fazla tedarikçi firmayı temsil eden yöneticiler katıldı.

Yüksek işlem hacmine sahip tedarikçiler ile yapılan 3 aylık pilot çalışmanın ardından Mart ayı itibari ile tüm tedarikçilerin sisteme dahil olacağını belirten Gratis Tedarik Zinciri Direktörü Erdem Özcan, katılımcılara, perakende sektöründe lojistik operasyonların verimli ve etkin yönetilmesi için güncel teknolojilerin kullanılmasının gerekliliğine işaret etti.

Tüm süreçlerin yönetiminde etkili olacak
Tedarikçilere daha iyi hizmet sunmak için devreye aldıkları sistemin etkin kullanımı için iş ortaklarından da işbirliği beklediklerini vurgulayan Erdem Özcan, “Sistem olarak, perakende sektöründe yaygın olarak kullanılan ITG firmasının, vSRM Perakende Platformunu kullanmaya karar verdik” dedi.
Özcan, ITG’nin tedarikçiler için sunduğu destek masası hizmetleri ve tedarikçi eğitimleri konusunda desteğinin projede önemine işaret ederken, “Mart ayından itibaren tüm tedarikçiler ile sipariş takibi, elektronik irsaliye, iade yönetimi gibi operasyonlar başta olmak üzere tüm süreçlerin yönetiminde tedarikçi portalı aktif olarak kullanılacak” dedi.

 
ETİKETLER : 1013

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics