Bilişim Dünyası 09 KASIM 2017 / 15:05

Tegsoft, IBM Bulut’u seçti

Çağrı merkezi yazılım şirketi Tegsoft, Çağrı Merkezi Yazılımı ve İletişim Merkezi Çözümlerini desteklemek üzere IBM Bulut’u seçti. Tegsoft, kendi çözümlerini dünyadaki yeni pazarlara genişletirken IBM Bulut altyapısı üzerinden hizmet sunacak. Tegsoft, Türkiye’de 2008’den bu yana web tabanlı bağımsız yazılım şirketi olarak müşterilerine hizmet sunuyor. Bugün Tegsoft, yerel pazarda yüzde 60’lık payı ile Linux tabanlı Tegsoft çağrı merkezi yazılımını kullanan 400’den fazla müşterisi ve 10 binden fazla çağrı merkezi operatörü aracılığıyla her gün bir milyondan fazla çağrının gerçekleştirilmesine aracılık ediyor. Şirket, yeni projeleri ile İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça, Korece ve Çincenin de aralarında bulunduğu 25 farklı dilde geliştirilen çözümlerinin kullanımını genişletmeyi hedefliyor.

Avrupa, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri piyasalarında büyüme ve pazar payını artırma hedefi ile yola çıkan Tegsoft, fiziksel sunucu ya da sanallaştırma platformu kullanımında sıklıkla karşılaşılan uzun iş süreçleri, fiziksel kurulum gereksinimleri gibi sıkıntıları azaltmak ve iş sürekliliği için daha esnek, ölçeklenebilir ve güvenilir bir çözüm için IBM Bulut’u seçti. Yeni proje ile Tegsoft, IBM Bulut’u yazılımlarını geliştirmek için güvenli bir ortam olarak kullanacak ve müşterilerinin iletişim merkezi için ihtiyaç duydukları altyapı ve yönetimi self servis hizmet (SaaS) olarak sunacak. Bu yolla müşterileri, birçok farklı kanaldan sağlıklı bir iletişim yönetimi gerçekleştirebilecek. 
Tegsoft müşterileri aynı zamanda müşteri bağlılığı stratejilerini yönetebilecek, müşteri temsilcilerini izleyebilecek ve sesli arama, IVR, SMS, e-posta ve sosyal medya gönderileri gibi self servis iletişim işlemleri için yazılımı kullanabilecek. Özellikle finans, telekomünikasyon, turizm ve sigorta sektörlerinde yoğun olarak kullanılan ve kullanım kolaylığı ile pek çok farklı sektörde faaliyet gösteren müşteriler için tasarlanan sistem, kullanıcıların tüm bu iletişim kanallarını kullanıcı dostu tek bir ara yüzden yönetmesine olanak sağlayacak.

Tegsoft Kurucu Ortaklarından Eray Gürsoy konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "IBM Bulut’a geçiş, önceki modelimize kıyasla, bizim daha çok müşteriye ulaşmamızı ve onlara daha iyi, daha hızlı ve maddi açıdan daha uygun hizmet vermemizi sağlayacak. Buna ek olarak, IBM’in 19 ülkede 60’ın üzerindeki bulut veri merkezi bizim genişleme planlarımızı destekleyecek. Bu durum da bize, sistemi yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan müşterilerimizin verilerini depolamada esneklik ve çeviklik sağlayacak”. IBM Türk Genel Müdürü Defne Tozan da görüşlerini şöyle ifade etti: “Tegsoft’u IBM’in çözümlerini ve uzmanlığını kullanarak, küresel bir oyuncuya dönüştürme sürecinde rol almaktan gurur duyuyoruz. IBM Bulut’un küreselliği, yapay zekâ ve veri hizmetleri de içinde olmak üzere geniş hizmet kataloğu, Tegsoft’un dijital dönüşüm sürecini hızlandıracak.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics