Bilişim Dünyası 13 MAYIS 2012 / 14:54

Teknik destekte yeni anlayış

HP, sektörün birden fazla marka kullanılan ortamlarda yakınsama, sanallaştırma ve bulut yapılarını birleştiren ilk BT destek hizmetini başlattı. HP’nin karma yapılara özel geliştirdiği çözüm, müşteri hizmetlerinde sorunların ilk çağrıda giderilmesi oranını yüzde 95’e çıkararak planlanmamış kesintilerin giderilme hızını yüzde 66 artırıyor.
Yeni duyurulan HP ProLiant Gen8 sunucular proaktif çözüm ve sorunları ilk seferinde giderme yaklaşımı üzerine kurulmuş bulunuyor. Gelişmiş HP Insight Uzak Destek çözümüyle sunucu hata tespit verilerini birleştiren otomasyon araçları, yeni destek ve çözüm seçenekleri ile müşteri garanti bilgileri sayesinde HP yalnızca teknik destek alanında değil, ekonomik kayıpları önleme açısından da sektör standartlarının çok üstünde bir teknik destek hizmeti sunuyor.

Geleneksel destek modeli etkili değil
HP Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk, “Kurumların sorunları çözmek yerine inovasyona zaman ve kaynak ayırmasına yardımcı olan bir teknoloji temeline oturtulması gerekiyor. Geleneksel tepkisel BT destek modeli artık etkili değil. Sektörün bunu proaktif çözümler ve özelleştirilmiş hizmetler sunacak şekilde değiştirmesi gerekiyor. HP bu konuda öncü” dedi.

Bütünleşik altyapılar teknik desteğin de yakınsamasını gerektiriyor
HP 7/24 Teknik Destek Hizmetleri BT sistemlerini HP ProActive Insight Mimarisi ile toplanan 1600 sistem tarama veri noktasında sürekli izliyor. HP ProLiant Gen8 sunucularda bulunan bu mimari yakında bütün HP Bütünleşik Altyapılar portföyüne bütünleştirilecek.
ETİKETLER : Sayı:871

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics