Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 14:49

Teknoloji dünyası hayatımızı hızla değiştiriyorTürkiye’de bilişim sektörünün gelişimi biraz sancılı dahi olsa geldiğimiz nokta umut vericidir. Yalnızca donanım satışı ile başlayan sektörümüz, yazılım, servis ve danışmanlık gibi katma değeri daha yüksek alanlarda da faaliyet gösterebilmelidir. Bilişim ile kalkınmış ülkelere baktığımızda bu alanlarda kamu sektörünün de dahil olduğu büyük bir vizyon olduğu görünmektedir.

Callpex Genel Müdürü Metin Tarakçı

Türkiye dünyanın en büyük 16. ekonomisi olmuştur ancak maalesef bilişim sektörü ve toplam hacmi aynı oranda değildir. Türkiye’de bilişim sektörünün hızlı bir şekilde kalkınması, dünya ölçeğinde iş yapacak kurumların gelişmesi ve özellikle bölgemize hizmet verecek altyapıya ulaşmamız için tüm paydaşlar olarak el birliği ile çalışmamız gerekmektedir.


Türkiye’de kurumlar artık bilişim teknolojisinin kendilerine sunduğu araçlar ve hizmetler sayesinde çok daha hızlı büyüyecekler. Müşteri ilişkilerinin yönetimi, büyük veri uygulamaları, sosyal medya yönetimi ve müşteriye ulaşmak için kullanılacak tüm kanallar Türk şirketlerinin önünü açacak ve büyüme hızlarını ivmelendirecektir. Bilişim sektörünün kurumların bu ihtiyaçlarını iyi tespit edip donanım sağlayıcı olmaktan ziyade servis, hizmet ve danışmanlık alanına odaklanmaları gerekmektedir. Çağrı Merkezleri Türkiye’de geliştirilen uygulama ve çözümleri doğrudan kurumlara ulaştıran en önemli kanallardan biridir.

BThaber Türkiye bilişim sektörünün 20 yılını çok iyi bir şekilde analiz etmiş, tüm sektörün gelişmelerden haberdar olmasını sağlamış ve bir anlamda sektörün arşivini tutmuş en önemli yayındır. Sektörümüzün büyümesi için işini bu şekilde yapan yayınlara ihtiyacımız var. Önümüzdeki 20 sene de aynı kararlılıkla ve başarıyla devam etmesini temenni ederim.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics