Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 14:35

Teknoloji ve bilişim sektörü büyük ilerleme kaydetti

Son 20 yıla baktığımızda öncelikle teknoloji ve bilişim sektörünün büyük bir ilerleme kaydettiğini söyleyebiliriz. Gerek uluslararası, gerekse Türkiye’de bu alanda faaliyet gösteren  şirketlerin büyüdüğü bir ortam oldu. Ancak bizler hala başlangıcın biraz ötesindeyiz, dolayısıyla daha yapılacak çok şey var.

Ereteam Genel Müdürü Gökhan Nalbantoğlu

Türkiye’deki teknoloji yatırımları, uluslararası pazarlar ile karşılaştırıldığında hala olması gerekenden aşağıda seyrediyor. Teknolojinin yaygınlaşması, daha çok mecraya ulaşması, hepimiz için katma değerin artması anlamına gelmektedir. Türkiye’deki özellikle yazılım yatırımlarının, son 5 yıldır yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Şu an tüm teknoloji müşterilerinde bir farkındalık oluştu, artık herkes kilit stratejilerini doğru belirlemek istiyor. Keza son birkaç yıl içinde CEO kararlarında teknoloji yatırımları ön sıralara gelmeye başladı, bugün ancak teknoloji ile rekabet edebildiklerini gördüler. Müşteriler, kendi müşterileri ile daha yakın çalışabilmek, sahip oldukları veriyi daha iyi değerlendirmek ve en önemlisi sonucu üretebilmek adına teknoloji yatırımlarını artırarak yapmaya başladılar.

Temelden bakarsak en büyük gelişim, yazılım geliştiricilerin ve yazılım konusunda deneyimli danışmanların varlığını hissettireceği dönemlerin başlaması yönünde olacak. Çünkü projeler sadece basit uygulamalardan oluşmuyor, uzun vadede kurumların kendi içindeki pazarlama, finans gibi kültürlerini doğru oluşturabilmesi için, mutlaka yetişmiş elemana ihtiyaç duyulacak.

BThaber, Türkiye’de bilişim yolculuğu başladığından beri yanımızda olan, en son gelişmeleri ve trendlerle ilgili haberleri bizimle paylaşan; gerek rakiplerimiz, gerek müşterilerimiz konusunda kaynak olabilen, son derece bilgili bir paylaşıma ve anlatıma sahip bir organizasyon. Bu doğrultuda, kendimizi sektördeki diğer oyuncularla karşılaştırma ve ilerleme konusunda yardımcı olan önemli bir isim. BThaber’e bu önemli rolünde başarılarının devamlılığını dileriz.

 
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics