Bilişim Dünyası 16 MART 2016 / 11:01

Teknolojide beklentiler birbirini tetikliyor

Samsung'un Londra’daki Tasarım ve İnovasyon Merkezi uzmanlarının görüşleri ile şekillenen 2016 yılı öngörüleri, dijital ve fiziksel dünya arasındaki sınırları en aza indiren sanal gerçeklikten, genç tüketicileri pozitif sosyal değişimlere teşvik edecek sosyal bilinç artışına kadar birçok alanı içeriyor. Samsung Avrupa'nın 2016 Teknoloji Öngörüleri şöyle sıralanıyor:
 
Yeni nesil internete dokunmak:  Mobil internet hızı ve kalitesi, gelecek yıl Avrupa şehirlerindeki evlerde kullanılan geniş bant bağlantısının yerini almaya hazır olacak. Çevrimiçi performansta görülen bu müthiş artış, daha önce düşünmediğimiz, tamamen yeni uygulama ve hizmetler için yeni imkânlar doğuracak. Bu arada internet, insanların gözleri ve kulaklarıyla etkileşimde olmaktan öteye geçecek. Sanal inovasyonda yükseliş, ‘dokunsal internetin’ dokunma duyumuzu da harekete geçireceğinin işareti.
 
Sanal gerçeklik teknolojisi ile "fijital" dünya: Dijital ile fiziksel dünya arasındaki sınırlar yıkılırken Samsung, sanal gerçeklik teknolojisindeki ilerlemelerin yeni bir "fijital" boyut ortaya çıkarmasını bekliyor. Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlükleri, insanlara hem mağazada hem de evde ürün ve deneyimlerine "sanal" olarak erişebilme seçeneğini sunuyor ve seyahat şirketlerinden otomobil üreticilerine kadar birçok sektöre destek veriyor.
 
Akıllı evrim güç kazanıyor: Akıllı evlerin yükselişe geçeceği öngörüsü, son yıllarda sıkça vurgulanıyor. Samsung, cep telefonu üzerinden evi kontrol etme imkanı sunan yeni akıllı ev teknolojilerinin kullanılacağını öngörüyor. Smart Things yelpazesinde yer alan ürünler gibi evleri izleyen, kontrol eden ve güvenliklerini sağlayan hub'lar ve uygulamalar da yaygınlaşacak. Akıllı, internet bağlantılı inovasyon da kendi kendine çalışan otomobillerle birlikte evlerden otomobillere taşınmış olacak. 
 
Bilinçli değişim beklentileri: Y Kuşağı, süreçlerini ve hatta ürünlerini kendi fikir ve ihtiyaçlarına uygun hale getiren ve daha bilinç odaklı bir ekonomi yaratmak için çalışan şirketlere ilgi gösteriyor. Samsung, şirketlerin sosyal anlamda daha duyarlı markalar haline gelmek için ihtiyaç duydukları yeni ve akıllı süreçler ve teknolojilerin gelişeceğini öngörüyor. Veri hızındaki artış ve Y kuşağının dijital yaratıcıları desteklemesi sayesinde online topluluklar toplumsal sorunların çözümündeki daha etkili olacaklar.
 
ETİKETLER : Samsung

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics