Bilişim Dünyası 04 ŞUBAT 2015 / 13:45

Teknolojik dönüşüm hızı artacak

2014 yılında 900 binden fazla ürün satışı ile Türkiye’nin en çok ev - SOHO- SMB ağ ürünü satan markası olan ZyXEL Türkiye, hem son kullanıcı hem de kurumsal çözümleri ile sektörün en çok büyüyen şirketlerinden biri oldu. Servis sağlayıcıların da tercihi olan ve geçtiğimiz sene en fazla VDSL2 ve fiber modem ürünü satışı gerçekleştiren ZyXEL, 2015 yılında da son kullanıcıdan kurumsal çözümlere kadar farklı noktalarda yenilikçi ürün ve çözümler sunmaya devam edecek.

Daha fazla cihazı desteklemek ve zengin medya içeriğine daha hızlı ulaşabilmek için yüksek bant genişliği talebi artmaya devam ediyor. ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan da, geçtiğimiz yıl artan bu ihtiyacın özellikle VDSL dönüşümünü hızlandırdığını belirtti. Internet servis sağlayıcıların ve telekom operatörlerinin bu ihtiyacı karşılamak için yeni yatırımlar yaptığını belirten Tarhan, geçtiğimiz sene ev kullanıcıları ve ISP’lerin yeni nesil VDSL2 ev fiber internet bağlantı çözümü konusunda ağırlıklı olarak ZyXEL’i tercih ettiklerini belirtti. Tarhan, şöyle devam etti:

“VDSL dönüşümü Türkiye’de ADSL lisanslarının verilmeye başlanmasından bu yana yapılan en büyük devrim. Bu dönüşüm sayesinde son kullanıcılar ve kurumlar çok daha yüksek hızlara kavuşurken, servis sağlayıcılar da artan bant genişliği ile birlikte müşterilerine ses, TV, oyun ve bulut depolama servislerinden oluşan farklı hizmet paketlerini sunup katma değer yaratma şansı elde ediyorlar. Bu dönüşüm her iki taraf için de çok daha kazançlı hale geliyor. Türkiye’de internet girişimciliğinin artması ve ekosistemin büyümesi için bu dönüşüm şart.”

Büyüme trendi hız kesmeyecek

2014’te hem dünyada hem de Türkiye’de dijital saldırın en çok gündeme geldiği yıl olduğunu belirten Vefa Tarhan, işletmelerin altyapı ihtiyaçlarında güvenlik yeteneklerini çok daha fazla önemsemeye başladıklarını belirtti. Yenilikçi çözümler ile bu alanda da büyüdüklerini vurgulayan Tarhan şunları söyledi:

“2014 hem küçük ve orta ölçekli işletmelere hem de büyük kurumlara yönelik güvenlik çözümlerimizin çok daha fazla talep edildiği bir yıl oldu. Yeni nesil USG ailemiz ile her ölçekte kurumlarda network güvenliğini proaktif olarak kontrol altında tutup tam raporlama ve anında müdahale edebilme şansı tanıyoruz. ZyXEL One Network yaklaşımımız sayesinde ağ yöneticileri tüm altyapıyı uzaktan kontrol edebiliyor ve tam denetim sağlayabiliyor. 2015 yılında da yeni nesil ağ güvenlik geçitlerimiz ve One Network çözümlerimiz ile kurumların güvenlik ihtiyaçlarında en üst kalite çözümler sunmaya devam edeceğiz. Son kullanıcıya yönelik geliştirdiğimiz teknolojiler açısından da 2014 oldukça yenilikçiydi. Kablosuz bağlantılarda AC teknolojisi ile birlikte çok daha geniş kapsama alanına ihtiyaç duyan kullanıcıların bu taleplerini yerini getirdik. Ayrıca Powerline serimiz bu yıl çok ciddi talep gören ürünlerimiz arasında oldu. 2015 yılında da tüketicilerin dijital verilerini saklamak için güvenilir ürünlere olan ihtiyaçları artacak. NAS ürünleri artık ev ağlarının birer parçası olmaya başladılar. Yenilikçi NAS ürünlerimiz ile birlikte ev kullanıcılarına tüm dijital verilerini güvenle saklayabilecekleri bulut tabanlı ürünler sunuyoruz. Telekom ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu çözümler konusunda iş ortaklarımız ile çok daha güçlü bir şekilde yeni yıla giriyoruz. Ayrıca son kullanıcıların kablosuz ağ çözümlerinde en çok tercih ettiği marka olarak liderliğimizi 2015 yılında daha da pekiştirmek istiyoruz. 2015’in hem kurumlar hem de bireyler için teknolojik dönüşümün hızla yayıldığı dönem olacağına inanıyoruz.”

 

 
ETİKETLER : Zyxel

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics