Bilişim Dünyası 18 ARALIK 2009 / 15:50

Teknolojiyle dünyanın her yerinde ofisiniz olsun

Birey ve şirketlerin gereken her yerde, her şekilde ve gerektiği tüm zamanlarda çalışmalarının devamlılığını sağlamak için ofis hizmetleri sunan Regus, Türkiye’de 10. dünyada 20. yılını kutluyor.

İstatistiklere göre, birçok şirket için mülk, en büyük ikinci sabit gider. Buna rağmen, araştırmalar, kurumsal ofis alanının yüzde 50’sinin hiçbir zaman kullanılmadığını ortaya koyuyor. 1970’li yıllardan itibaren dünyanın çeşitli ekonomilerinde yaşanan durgunluk ve buna bağlı olarak ortaya çıkan işsizlik, işletmelerin istihdam politikalarına esnek çalışma saatleri gibi yeni yaklaşımları da beraberinde getiriyor.
Kriz nedeniyle evden ya da uzaktan çalışmanın her geçen gün daha fazla rağbet gördüğü günümüzde, Regus tam donanımlı ofislerini evden veya sanal çalışanlar için, bir ofis kiralamalarına gerek kalmadan sunuyor. Anında kurulum sağlanabilen ofislerde, esnek kullanımlara göre tam möbleli, teknoloji altyapısı hazır, kadrolu personelinizin hazır olduğu, dünyanın farklı noktalarındaki Regus ofis ve toplantı salonlarını kullanabilmenizi sağlıyor.

Ofis veOfis ve çalışma alışkanlıkları değişiyor

Dünyada yaşanan ekonomik durgunluğun, işyeri kuralları kitapçıklarını yırtıp atmış durumda olduğunu belirten Regus CEO’su Mark Dixon, 500 bini bulan müşterilerinin çoğunun uzaktan ya da evlerinden çalışma olanağına sahip olduğunu söyledi. Dixon, “Ofis alanlarının yaklaşık yüzde 50’si aktif olarak kullanılıyorken, yüzde 50’si ise boş duruyor. Bizim, geçmişteki cep telefonsuz yaşamı hatırlayıp anlattığımız gibi, gelecekte de çocuklarımız her gün ofise gidip geldikleri günleri hatırlayıp anlatacaklardır. İnsanların çalışma şekilleri sürekli olarak değişiyor ve Regus bu değişimin öncülüğünü yapıyor” dedi.
Türkiye dâhil olmak üzere, 76 ülkedeki 450 şehirde yer alan binden fazla Regus İş Merkezi’nde müşterilere sundukları teknoloji altyapısı hakkında da bilgi veren Dixon şunları söyledi: “İnternet erişimi, paylaşılan veya adanmış bant genişliğinde sunuluyor. Müşteriler Regus tarafından sağlanan bir güvenlik duvarı tarafından korunuyor. Bunun haricinde müşteriler kendi güvenlik ayarlarını da genişletebilir. Her müşteri belirli ayrı bir WLAN’da yer alır, böylece diğer müşterilerden ayrılmış olur. Cisco, ekipmanlarına bağlı ağ altyapısı üzerinde çalışıyoruz. Güvenli VPN bağlantılarının da kurulumunu sağlayabiliyoruz. IP veya ISDN bağlantıları ile çalışan, yüksek çözünürlükte, hem video konferans hem de telekomünikasyona uygunluk paketleri sayesinde Tüm dünyada, günde 500 binden fazla müşteriye hizmet veren en büyük konferans odalar ağını da müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz.”
Dixon, geleneksel ofis anlayışındaki değişimin kendileri için bir fırsat olduğunu belirterek, son 18 ayda, 15 yılda ürettiklerinden daha fazla yeni ürün ve hizmete imza attıklarını belirtti ve bir şirketin emlak maliyetlerini yüzde 60’a varan oranlarda düşürdüklerini söyledi.
ETİKETLER : Sayı:750
YORUMLAR
Ahmet Kantarcı 11 MART 2010 / 21:47 0 0
Regus hazır ofis ve sanal ofis sistemlerinde dünya öncüsü çok iyi bir firma. Fakat son derece pahalı. Türkiye'de aynı hizmeti daha kapsamlı ve uygun fiyatlarla veren firmalar var. En iyisi ve profesyoneli kesinlikle: http://www.hazirofis.com