Bilişim Dünyası 17 TEMMUZ 2016 / 09:14

Teknoparkların İran çıkarması

İran'da “ICT Sektöründe Yatırım ve İş İmkânı Zirvesi” düzenlenecek. 23-25 Temmuz günlerinde “ICT Sektöründe Yatırım ve İş İmkânı Zirvesi” adı altında düzenlenecek olan etkinlikte, İran’ın bilgi ve iletişim teknolojileri alanında sunduğu yatırım fırsatları ve bilişim alanındaki konumu ele alınacak.
İran’da ilk defa bilgi ve iletişim teknolojileri alanında uluslararası katılımla gerçekleştirilecek bir konferans düzenlenecek. İran Yazılım Üreticileri ve İhracatçıları Birliği’nin katkılarıyla düzenlenen konferans, İran’da yatırım yapmayı planlayan şirketlere, İranlı firmalar ve sektör profesyonelleriyle tanışma fırsatı tanıyacak. Konferansta aynı zamanda İran’ın teknolojik ve bilimsel imkânları da katılımcılara tanıtılacak. İran’da ICT alanında yürütülen mevcut projelerle birlikte gelecek dönemde hayata geçirilmesi planlanan projeler de katılımcılara sunulacak. Etkinlikte aynı zamanda İran’ın en büyük teknoparkı olan Pardiss Teknopark ziyareti de gerçekleştirilecek.
Etkinlikte Dernek Başkanı Mohammad Reza Talaee, İran Teknoloji Bakanı, İran Kültür Bakanı, Iran Meclisi ICT Sorumlusu, Iran Teknoloji ve Yatırım Geliştirme Grubu Başkanı, CeBIT ve Gitex gibi dünyaca ünlü fuarların yöneticileri konuşmacı olarak yer alacak. Ayrıca Iran, Türkiye, Almanya, Belçika, Fransa, Almanya, Güney Kore ve Çin gibi ülkelerden bilişim alanında önde gelen şirketler katılımcı olacak.
Konferans ile ilgili detaylara http://www.iictibo.ir/index.php/en/ adresinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : 1080 İran
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN