Bilişim Dünyası 20 ŞUBAT 2016 / 15:05

TeknoSA 15. yılını kutluyor

Türkiye’deki önde gelen teknoloji mağazası zincirlerinden olan TeknoSA, 15’inci yılını kutluyor.

2000 yılında kurulan TeknoSA, 300’e yakın mağazası ile tüketicilere götüren TeknoSA, geçtiğimiz 15 yıl içerisinde toplamda yaklaşık 1,5 milyar kişiyi ağırlayarak 130 milyonun üzerinde ürün satışı gerçekleştirmiş. Bu rakamlara bakıldığında mağazayı ziyaret eden her 11 kişiden birisinin ürün satın aldığı görülüyor. TeknoSA kurulduğu günden bu yana yaklaşık 15 bin kişiye de kariyer olanağı sağlayarak Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulunmuş.

TeknoSA’nın kuruluşunun 15’inci yılı için düzenlenen basın toplantısında Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ve TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, 2015 yılına kadar olan rakamlarla birlikte gelecek hedeflerini de paylaştılar.

Dinçer, TeknoSA’nın geride bıraktığı 15 yıla ilişkin olarak; “15 yılda 130 milyon adet ürünü teknolojiseverlerle buluşturduk ve Türkiye’yi teknoloji ile donattık. Bugün 300’e yakın mağazamızla doğudan batıya tüm Türkiye’de teknoloji ürün ve hizmetleri sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.
TeknoSA’nın 15 yıl önce, 3 ilde 5 mağaza ve 163 çalışan ile yola çıktığını aktaran Haluk Dinçer sözlerine şöyle devam etti “Bugün geldiğimiz noktada 300’e yakın mağazamızla Türkiye’nin dört bir yanına 10 binlerce teknoloji ürünü götürüyoruz. Geleceğimizi inşa ederken güven ve insan odaklı yaklaşımımızın üzerine her zaman “merak” ve “değişim” potansiyelimizi koyduk. Perakende sektörüne “bilimsel perakendecilik” ve son yıllarda üzerinde çalıştığımız “deneyimsel perakendecilik” kavramlarını TeknoSA kazandırdı. Büyüme ve yatırımlarımız 2016’da da hız kesmeyecek. Yaklaşık 40 milyon TL’lik bir yatırım planımız var. Hem 2015 yılında yapılan atılımların meyvelerini toplayacağız hem de teknolojide ürün, hizmet ve çözümün bir arada sunulduğu perakendecilik anlayışını zenginleştireceğiz.”

2016 yılında mağazacılıkta yüzde 10, e-ticarette yüzde 50’ye yakın büyüme hedeflediklerini belirten TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan ise, bu yıl 15 yeni adres ile mağaza yatırımlarına devam edeceklerini, yeni ürün ve hizmetlerle, farklı işbirlikleriyle yeniliklerin merkezi olmayı sürdüreceklerini açıkladı. Gürcan; “Bu yıl 4 boyutlu büyüme stratejimiz var ve 2016’yı “4D yılı” olarak tanımladık. 4D’nin açılımı da Derinleşme, Dönüşüm, Dayanışma ve Deneyim” dedi.
 
  
ETİKETLER : Teknosa 15 yıl 1060

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics