Bilişim Dünyası 26 KASIM 2012 / 15:37

Teknoser’de yeniden yapılanma, yeni hedefler dönemi

Hitay Yatırım Holding bünyesinde 65 hizmet noktası ve 700’ü aşan çalışanı ile saha hizmetleri ve sistem bütünleştirme şirketi olarak hizmet veren Teknoser, Haziran ayında gerçekleşen yönetim değişikliği paralelinde 2012 yılı ikinci çeyreğinden itibaren başlattığı yeniden yapılanma ve yeni yatırımlarla yoluna devam ediyor. Yeniden yapılanma çerçevesinde üç yıl içinde pazarın ilk akla gelen etkin oyuncularından biri olmayı hedefleyen şirket, sistem bütünleştirmede pazarın önemli oyuncuları arasına girmeye hazırlanıyor. Haziran ayında genel müdürlük görevini devralan Teknoser Genel Müdürü Esra Öztezcan’la Teknoser’deki yeniden yapılanmayı ve önümüzdeki dönem stratejilerini konuştuk.

» Teknoser’deki yeniden yapılanma ne zamandır devam ediyor ve bu süreçte neler oldu?
2012 ikinci çeyreğinden itibaren Teknoser için sistem bütünleştiricisi olma yolunda bir yatırım yılı oldu. Yapılanma yılı olarak geçirdiğimiz 2012 aynı zamanda finansal hedeflerimizi de ulaştığımız bir yıl oldu. Yaz başından bu yana süregelen en önemli değişim; üst yönetim, satış, satış öncesi ve sonrası hizmet ekiplerimizin gelişiminde yaşandı. Kamu, özel sektör ve finans sektörünün her türlü uçtan uca katma değerli bilgi teknolojileri ihtiyaçlarına cevap verebilmek üzere, ekibimiz konusunda uzman ve tecrübeli çok sayıda yeni çalışma arkadaşımızla daha da güçlendirildi. Aramıza katılan deneyimli arkadaşlarımızla birlikte çizdiğimiz yeni rota ve vizyon doğrultusunda, hedef profilimize “katma değerli sistem bütünleştiricisi” kimliği eklendi.

»Yaşanan yönetim değişikliği ve yeniden yapılanma çerçevesinde stratejilerinize yansıyacak değişiklikler neler olacak?
Vizyonumuzu, “Bilgi teknolojileri alanında, uzman kadrosuyla esnek çözüm ve hizmetler sunan, Türkiye ve yakın coğrafyanın lider şirketi olmak” şeklinde tanımladık ve stratejilerimizi bu vizyon doğrultusunda oluşturduk. Bu gelişmelerle eş zamanlı olarak hedef sektör temsilcileri ile yoğun bir ilişki yönetimi ve dünyanın önde gelen üretici şirketleriyle iş ortaklıkları başlatıldı. Amacımız; önümüzdeki üç yıl içinde pazarın ilk akla gelen etkin oyuncularından biri olmak. Teknoser kurulduğu yıldan bu yana kaliteli hizmet sağlama konusunda ciddi bir tecrübeye sahip. Şimdi de sistem bütünleştirme işine inançla ve adanmışlıkla giriyor ve bu alanda da liderlik hedefliyor.

» Önümüzdeki dönem için Teknoser olarak hedefleriniz neler?
Yeni dönemde sektör büyümesinin üzerinde büyüyen bir Teknoser hedefliyoruz. Çünkü Teknoser, Türkiye genelinde 65 hizmet noktasına sahip olan bir şirket. Her biri kendisine ait hizmet ofisi ve kendi bordrolu personeli ile sunduğu hizmetlerin tamamını yine kendi bünyesinde gerçekleştirebilmekte ve 81 ilin tamamına ulaşabilmekte. Bu kadar yaygın BT servis ağına sahip olma özelliğimiz, bizi rakiplerimizden ayıran en önemli unsur. İstihdam omurgamızla birlikte gerekli eğitim, profesyonel hizmet yetkinlikleri (sertifikasyonlar) için kaynak ayırmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin bilgi teknolojileri altyapı ve süreçlerinin daha verimli, daha az maliyetli bir yapıya dönüşmesi için çözüm ve hizmet yelpazemizi tamamladık. Şu anda finans, özel sektör ve kamu sektörlerinde bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz yeni açılımlara odaklanmış durumdayız.
ETİKETLER : Sayı:897

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics