Bilişim Dünyası 05 HAZİRAN 2013 / 15:25

Teknoser Canon’un teknik servis operasyonunu üstlendi

Yapılan anlaşma ile Canon’un satış sonrası saha servis ve çağrı merkezi hizmetleri Teknoser tarafından sağlanmaya başladı.  

Canon marka ofis cihazlarının saha servis operasyonları, 65 hizmet ofisi ve 600’ün üzerindeki saha teknisyeniyle  Teknoser tarafından yürütülecek. Kurulum, bakım ve onarım hizmetleri tek bir noktadan takip edilerek sunulan hizmet, başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana bölgeleri olmak üzere tüm Türkiye’yi kapsayacak.

Anlaşma, Canon müşterilerinin teknik problemlerinin çözülmesi için Teknoser tarafından sağlanan çağrı merkezi ve klasik yardım masası hizmetlerinin dışında, her türlü teknik ürün bilgisini sağlama hizmetlerini de kapsayan satış öncesi danışmanlık hizmetlerini de içerecek. Başta yazıcı, faks ve tarayıcalar olmak üzere Canon OPP (Office Personal Products) grubu ürünler dışında DR serisi hızlı doküman tarayıcılara da servis hizmeti verilecek.

Canon ve Teknoser tarafından oluşturulan yapılandırma sonucu Canon müşterileri, anlaşmalı kargo firmasını kendi konumlarına telefon ile çağırarak ücretsiz olarak ürünlerini Teknoser’e gönderebilecek ve yine kargo ile problemi giderilmiş ürün müşteri adresine teslim edilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Canon Eurasia Görüntüleme ve Ofis Sistemleri, Servis ve Destek Direktörü, Faruk Hançarlıoğlu şunları söyledi:
“Teknoser’i; sektördeki zengin deneyimi, yaygın hizmet ağı, çözüm odaklı iş anlayışı, BT’nin birçok alanındaki yetkinlikleri ve müşterilerimizin her an yanında olacağı inancıyla tercih ettik. OPP gurubu ürünlerimiz genelinde başlattığımız bu işbirliğimizi önümüzdeki dönemlerde proje bazlı hizmetleri de kapsayacak şekilde genişletmeyi düşünüyoruz.  Geçtiğimiz günlerde, Canon Avrupa bölgesi Servis Direktörü Giorgio di Giovanni ve Pazarlama Müdürü Yasuhiko Ono, Teknoser’i ziyaret etmek üzere Türkiye’deydi. Teknoser atölyesini inceleyen ve operasyon süreçleri hakkında bilgiler edinen temsilcilerimiz de ayrılırken Teknoser ile işbirliği içerisinde çalışıyor olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.”
ETİKETLER : Cannon Teknoser

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics