Bilişim Dünyası 09 OCAK 2014 / 10:13

Teknoser'de planlı büyüme

Hitay Yatırım Holding bünyesinde faaliyet gösteren Teknoser, 2013’ü yüzde 130 büyüme ile noktaladı. Teknoser, cirosal büyümenin yanında, kârlılığını da artırdı. Bu kapsamda Ankara pazarındaki cirosunu yaklaşık 3 katına çıkarırken, İstanbul kurumsal pazarda yüzde 230, POS pazarındaki gelirlerinde ise yüzde 24 büyüdü. Teknoser Genel Müdürü Esra Öztezcan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Tam 1 yıl önce yılın iş planını hazırlarken, yüzde 70 büyüme hedefi koymuştuk. Belirlediğimiz bu hedefi 2013’te aştık. 2014 yılı için yüzde 25 büyüme hedefliyoruz. 2013 yılını 810 çalışan ile kapattık. Bu yıl çalışan sayısında yüzde 6’lık artış hedefliyoruz.”

Teknoser, 2014 yılında KOBİ üstü büyük işletmelere, özellikle telekom ve finans sektörleri ile kamu alanlarına odaklanmaya hazırlanıyor. Bunlara ek olarak, sağlık sektöründe, eğitim alanında, özellikle üniversitelerde projelere imza atmayı hedefleyen Teknoser, POS konusunda çalışmalarını yazar kasa POS ürünleri başlığına taşıyor. Yılın başından itibaren çalışılmaya başlanan strateji çerçevesinde, kendi servis ağı bulunmayan yazar kasa-POS üreticisi şirketlere hizmet sunulacak. Bu şirketler yazar kasa POS cihazlarını üretirken, bunların kurulumu ve servisi ise Teknoser’in görevi olacak.

 
ETİKETLER : Teknoser