Bilişim Dünyası 20 ARALIK 2012 / 11:24

Teknoser ve HP’den bulut bilişim toplantısı

Yeni vizyonu ve katma değerli sistem bütünleştirici kimliği ile müşterilerine uçtan uca hizmet ve çözümler sunmakta olan Teknoser, iş ortağı HP ile birlikte “Bulut Bilişim, Geleceği Şekillendiriyoruz” temalı bir toplantı gerçekleştirdi.

Şirketlerin klasik BT altyapılarının gelecekte de devam edeceğini, ancak bulut bilişimin bundan ciddi bir pay alacağını ifade eden HP Cloud Bölüm Müdürü Mert Sarıkaya, bulut bilişimin geleceğine dair öngörülerini paylaştı: “Kurumlar, şu an BT kaynaklarını yüzde 70 günlük operasyonlar, yüzde 30 inovasyon için kullanıyor. Hedefimiz bu dengeyi tersine çevirmek. Bulut bilişimin de bunu sağlayacağını düşünüyoruz. Bulut bilişimin, 2020 yılına kadar 200 – 250 milyar dolarlık bir pazarı kapsamasını bekliyoruz. Büyük problem olarak adlandırılan güvenlik sorununun da veri güvenliğine yönelik gelişmiş teknolojiler ile zamanla aşılacaktır.”

Bulut bilişimin en büyük avantajlarından birinin sunduğunuz hizmet kaynaklarının bir havuzdan sağlanması ve istenilen zaman-koşulda bu bilgilerin çekilmesi ve aynı zamanda kullandıkça öde mantığı olduğunu ifade eden Sarıkaya, “Aldığınız hizmetin karşılığında verdiğiniz ücret sabit değil. Yani kolayca ölçeklendirebiliyorsunuz” dedi.

Bulut bilişim çözümlerinin demo eşliğinde tanıtıldığı toplantı da ayrıca Intertech Bulut ve Veri Merkezi Servisleri Bölüm Müdürü Şeref Tufan Şen, Denizbank’ın HP ile gerçekleştirdiği “Altyapı ve Bulut Operasyon” projesinin başarı hikayesini izleyiciler ile paylaştı.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics