Bilişim Dünyası 15 NİSAN 2013 / 08:06

Tekstil baskıda taşlar yerinden oynuyor

Tecpro, Epson’un üzerinde uzun süredir titizlikle çalışıp geliştirdiği tekstil yazıcılarının Türkiye’deki tek dağıtıcısı oldu.

Tekstil baskı pazarı yıllardır kontrol altında tutulamayan bir alan. Cihazların büyük ve yüksek maliyetli olması, yetkili servis sıkıntısı ve maliyetler yüzünden şirketlerin kişisel ve yetkili olmayan servislere yönelmesi gibi aksilikler yüzünden de bu alan istenildiği kadar gelişemiyor. Tekstil alanında sadece yüzde 5 oranında orijinal ürün kullanımı olduğunu ifade eden Tecpro Genel Müdürü İbrahim İlhan, kalan yüzde 95’lik bölümün ise çok değerli bir pazar olduğunu ve mutlaka değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Bu alanda Epson’un geliştirmiş olduğu ürünlerin, ilk defa kafa yapısından üretici şirkete, özel tekstil boyalarına kadar aynı markaya sahip olma avantajını, yetkili dağıtıcı ve aynı yapı altındaki yetkili servis hizmetleriyle vermenin büyük önem taşıdığını belirten İbrahim İlhan, “Bu alanda ülkemizde sayısal tekstil üretimi yapan şirketlerin, en büyük sorunu olan, kurumsal satış ve servis güvencesiyle, orijinal üretim boyası temin edememelerine dair tüm sorunları, Epson ürünleri ve Tecpro satış ve satış sonrası destek hizmetleriyle sona erecek. Kurumsal satış, servis ve marka güvencemizle sayısal baskı üreticilerine sunacağımız uygun maliyetli bu ürünle müşterilerimizin işlerinin çok daha kolaylaşacağını düşünüyoruz” dedi.

Ciddi marka, ciddi dağıtıcı
Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin karşılarında ciddi bir marka beklentileri olduğunu da ifade eden İbrahim İlhan, “Epson tarafında tek yetkili dağıtıcı olarak atanmamızla birlikte biz de Anadolu’da bize destek verebilecek yetide iş ortağı arayışı içine girdik. Buradaki arayışımız bizim ciddiyetimizde işe bakacak ve bu konuda en az bizim kadar bilgi ve tecrübe birikime sahip olmaları. Kısa sürede bu taraftaki anlaşmalarımızı da imzalayacağımızı düşünüyoruz” dedi.
Uzun yıllardır Epson marka geniş format fotoğrafik yazıcılarının ülkemizde dağıtıcılığını ve yetkili servisliğini yaptıklarına da değinen İbrahim İlhan, ”Tecpro olarak tekstil gibi dinamik ve sürekli üretime dayalı bir pazarda üreticilerin tüm ihtiyaçlarını sağlayacak çözümlerle pazara girmek bizi oldukça heyecanlandırıyor. Bu ürünlerin Ar-Ge çalışmaları iki yıldır sürdürülüyordu. Ürünlerin Avrupa’daki ilk tanıtımı da Sign fuarıyla ülkemizde gerçekleştirildi. Ülkemiz bir tekstil ülkesi ve Epson bu alanda ülkemizden büyük bir beklenti içinde” şeklinde görüş belirtti.

Epson SureColor SC-F6000

Dye Sublimasyon teknolojisiyle üretilen cihazlar, Epson Micro Piezo baskı kafasına sahip ve 720x1440 dpi çözünürlükte saate 16-57 metrekare hızında yüksek kaliteli baskılar alabiliyor. Dahili olarak CMYK kolay doldurulabilen 1,5 litre mürekkep sistemi ve otomatik sarma rulosu ile minimum bakımla kesintisiz üretim sağlıyor. 110 santim baskı genişliğine sahip Epson SureColor SC-F6000 modeli parça işi yapan tekstil üreticilerine yönelik, 165 santimlik baskı genişliğine sahip olan Epson SureColor SC-F7000 modeli ise metraj çalışmalarına göre geliştirilmiş.
ETİKETLER : Sayı:917