Bilişim Dünyası 23 HAZİRAN 2014 / 08:13

Televizyonda “Doping” etkisi

Millenicom, televizyonu internet içeriğiyle birleştiren yeni ürünü DopingBox’ı tanıttı.

Millenicom, televizyonla internet içeriğini birleştiren yeni ürünü DopingBox’un basın tanıtımını İstanbul Edition Otel’de gerçekleştirdi. Televizyonu akıllı TV’ye çeviren ürün ek bir ücret ödemeden film ve dizileri yüksek kalitede izleme olanağı sunuyor.

TV ekranından video Youtube’dan, müzik Spotify’den
DopingBox’ın, Android işletim sistemi sayesinde GooglePlay platformunda yer alan oyun ve uygulamalar indirilebiliyor. Böylece en popüler oyunları televizyon ekranında oynamak mümkün oluyor. Üstelik artık televizyon yayınından çok ayrı düşünülemeyen Facebook, Twitter, Youtube, Spotify, Tunein gibi sosyal medya uygulamaları da büyük ekran kalitesinde kullanılabiliyor. Evinde 2 Mbps hızında internete sahip olan herkes DopingBox 9,99TL’den başlayan fiyatlarla sınırsız internet içeriği ve yüksek kaliteli yüzlerce filmi deneyebiliyor.
Millenicom Yönetim Kurulu Üyesi Şevki Kuyulu, gerçekleştirilen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada internetin yaygınlaşması ile dünyada yaşam biçiminin, televizyon izleme alışkanlıklarının hızla değiştiğini vurguladı. “Araştırmalara göre internet yoğun olarak video izlemek, oyun oynamak, müzik dinlemek, sosyal medya çevrimiçi alışveriş için kullanılıyor. Kullanıcılar ayda ortalama 210 video izliyor. 15-34 yaş aralığı ise en çok video izleyen grup. Bunun yanı sıra sosyal medya da internet kullanıcılarının öncelikleri arasında, kullanıcıların yarattığı içerikler ve paylaşımlar en çok izlenen videolar. Tabii bütün bu trafikte kullanılan araçlar bilgisayar, cep telefonu ya da tabletler. Çevrimiçi videoları büyük ekran keyfine taşımak için artık pahalı televizyonlara ya da bilgisayarları televizyona bağlamaya gerek yok” sözleriyle televizyonu video ve internet ile birleştirmenin önemini dile getirdi.
Millenicom, yaklaşık 2,5 milyon TL yatırım sonucunda ortaya çıkan ürünü DopingBox ile bir yılın sonunda mevcut abonelerinin yüzde 30’unun evinde olmayı hedefliyor. 2014 yılını da büyüme ile bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Kuyulu, “Bu yıl sonunda Almanya operasyonumuz ile birlikte 185 milyon TL’lik bir ciroya ulaştık. Son iki yıldır yatırımlarını hem bireysel hem de kurumsal müşterileri için katma değerli hizmet geliştirmeye yoğunlaştırdık. Kurumsal bulut çözümleri ve DopingBox için yatırımlarımız devam edecek” sözleriyle hedefleri hakkında bilgi verdi.
ETİKETLER : Sayı:977

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics