Bilişim Dünyası 21 MART 2010 / 18:00

Televizyonda boyut değişimi başladı

Sony’nin yeni ev eğlence serisinin getirdiği yenilikler ve Bravia Serisi’nin yeni modelleri, Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi ve Sony Eurasia Bravia TV Ürün Müdürü Ersin Kösoğlu’nun katılımıyla düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Son iki yıldır krize rağmen, özellikle Türkiye pazarında son derece başarılı bir dönem geçirdiklerini anlatan Mohsen Noohi, “Türkiye, Sony için büyüyen pazarlar arasında en önemlisi. Biz de bu değerin karşılığını vermek için çalışıyoruz. Yeni Bravia Televizyon Serisi, 2010’da tüketicilerimizle buluşturmayı hedeflediğimiz yeniliklerin sadece ilki” dedi. Ersin Kösoğlu da, “Yeni seriyle şimdiye kadar yarattığımız en ilginç ev eğlence deneyimini sunuyoruz. Full HD 3D gibi yeni teknolojileri, yenilikçi ‘Monolithic Design’ kavramıyla çevrimiçi içerik dünyasına kolay erişimle birleştiriyoruz” dedi.
Evlerde 3. boyuta gün sayılıyor
Sony’nin yeni Bravia serisi, ‘Monolithic Design’ adı verilen yeni bir tasarım anlayışına sahip. Minimalist bir yaklaşımla ortaya koyulan bu tasarım, televizyonu mekanla uyumlu hale getirmeyi hedefliyor. Yeni serideki bazı modeller, doğrudan internete bağlanma özelliğine sahip. Yeni Bravia serisinin üst ucunda ise 3 boyutlu Full HD eğlence yer alıyor. Sıralı çerçeve teknolojisini kullanan bu televizyonlar, sağ ve sol gözü saniyede 100’er kez sırayla açılıp kapatan özel gözlüklerle izlenebilecek. Üstelik, Sony yetkililerinin verdiği bilgiye göre 3 boyut hissini yaşamak için mutlaka 3 boyutlu yayın kaynağına sahip olmak da gerekmeyecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN