Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 15:36

Tepesinde 1000. sayı yazan Türkiye'de kaç yayın vardır sizce?

Ülkemizde bilişim teknolojileri ve bilişim pazarı deyince ilk akla gelen yayınların başında BThaber yer alıyor. Bu cümle, 1994 yılından günümüze hiç değişmedi ve gelecekte de böyle olacağına inanıyorum. BThaber, ilk sayısından itibaren Türkiye bilişim pazarını büyütmek, gelişimine katkıda bulunmak, yeni fırsatlar ve alanları okurlarıyla öncelikli paylaşarak onların önünü açmak ilkesinden ödün vermeden yayınını sürdürdü.

Nuray Şuman

BThaber Yazıişleri Müdürü

Bilişim alanında haftalık bir gazete çıkarma fikrini ilk ortaya attığımızda, her hafta yazacak haber ve konu bulmakta sıkıntı çekip çekmeyeceğimizi, pazarın haftalık periyotta bir yayına ihtiyacı olup olmadığını enine boyuna düşündük, tarttık. Ancak biz sektörümüzün dinamizmine ve derinliğine, gelecek vaat ettiğine güveniyorduk ve bugün ne denli doğru bir karar verdiğimizi görmenin mutluluğunu yaşıyorum. BThaber'in doğumuna, büyüyüp gelişmesine katkı sağlayan herkesin de aynı duyguları paylaştığına eminim.

Türkiye'de medya sektörünün giderek kan kaybettiği ve büyük umutlarla yayın hayatına başlayan pek çok dergi ve gazetenin pazarda tutunamayıp kapandığı gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda BThaber marka değerini koruyup her geçen gün daha da güçlendirerek neredeyse imkansızı başardı.

Sonuçta haftalar haftaları kovaladı ve nihayet elinizde tuttuğunuz 1000. sayı ile birlikte BThaber, 20. yaşını kutluyor. Hem de genç, dinamik, heyecanlı, meraklı, yenilikçi çizgisinden ödün vermeden...

BThaber bugüne kolay gelmedi. Teknoloji değişti, medya araçları değişti, sektör değişti, okur değişti, tercihler değişti; BThaber de değişti. Bazen değişime öncülük etti, bazen tanıklık etti, bazen de değişimin sancılı ve fırtınalı yönünden yara aldı. Ancak değişmeyen tek şey, inançlı, özverili, dürüst, ilkeli, birbirine güvenen, birbirini eğiten, uzman bir ekiple çalışma prensibi oldu. BThaber'i BThaber yapan yegane değer nedir sorusuna verilebilecek tek yanıt, nitelikli insan kaynağına sahip olmasıdır. Sektörel yayıncılık harcımı atan öğretmenim, ustam olan Güven Yeşilovalar'dan aldığım ilham ve çalışma azmini umarım ki çalışma arkadaşlarıma da aşılayabilmişimdir.

BThaber'in temelini atan, harcını karan, tuğlalarını örmeye katkıda bulunan, fikirleriyle konforlu ve sıcacık bir yuva olmasına destek veren herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

BThaber'in, tüketim toplumunun hızlı dönen çarklarına kurban vermeyeceğimiz değerlerimiz arasında yer alması yönünde herkesi katkıda bulunmaya çağırıyorum.

 
ETİKETLER : 1000
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN