Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2014 / 11:36

Ter dökmeden olmaz

Bilkent Cyberpark ve Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün birlikte düzenlediği Ankara Start-Up Zirvesi’nin altıncısı 10 Mayıs’da düzenlendi.Girişimcilerin yatırım almaya çalıştıkları ve her yıl çok değerli fikirlerin üretime dönüşme şansı yakaladığı Start-Up Zirve’sinde birbirinden ilginç projeler yarıştı. Proje sunumlarından önce konuşan genç girişimci ‘Connected2.me’ kurucusu Ozan Yerli, ‘Connected2.me’nin insanların anonim olarak iletişim kurmalarını sağlayan bir sosyal ağ olduğunu söyleyerek gençler arasında çok ilgi çektiğinin altını çizdi ve 2015 yılında kullanıcı sayısının 10 milyona ulaşmasını hedeflediğini söyledi. ‘Şirket Ortağım’ kurucusu ve melek yatırımcı Mehmet Buldurgan da 58 yaşında girişimci olduğunu vurgulayarak girişimcilik için hiçbir zaman geç olmadığını kaydetti. Arman Kırım’ın “İnovasyon kapıdan fatura edilmeli” sözünü hatırlatan Buldurgan, girişimcilik için kimsenin yapmadığını yapmanın önemini ifade etti ve “İş tutkuyla, gözleri parlayarak yapılmalı. Sebatkâr olmak gerekiyor. Daha fazla müşteri odaklı olup iyileştirmeler yapmak önemli. Bunlar girişimciliğin temel taşları. Yüzde 1 ilham varsa, yüzde 99 çalışmak gerekiyor. Ter dökmeden hiçbir şey olmuyor” dedi.
Zirvenin birincisi ‘Testlance’
Testlance, Objektif.im, Galileo 30-A2 360, PAGS, Akche, spori.com, soccerforecast, bipaket.com projelerinin yarıştığı 6. Start-Up Zirvesi’nin birincisi Testlance ile Mustafa Ekrem Kenter oldu. Testlance; mobil uygulamalarının markette etkisini ve kullanıcı beklentilerini ölçmek isteyen uygulama geliştiricileriyle uygulama test ederek gelir elde etmeyi amaçlayan kişileri buluşturmak için geliştirilen bir mobil uygulama test platformu. İkinciliği ise; öğretmenlerin, ödevleri internet sitesinden hazırladığı, öğrencilerin de siteye girip kodlarını yazdıkları ve modern bir tarayıcısı olan her cihazda çalışmalarını sürdürebildikleri bir platform olan Mustafa Akın’ın PAGS projesi kazandı. PayU ödülünü, Objektif.im ile Barış Öztekin aldı. Objektif.im; düğün, yemek organizasyonlarında, doğum esnasında ve moda alanlarında hizmet veren fotoğrafçılar için portfolio sitesi. Zirvenin sonunda ödül plaketleri Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Canan Çakmakçı tarafından kazananlara verildi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN