Bilişim Dünyası 17 HAZİRAN 2013 / 08:10

Terakkili çocukların hazırladığı mobil uygulamalar dünyada ilk 6 proje arasına girdi

Her yıl British Council’ın düzenlediği, dünyanın farklı ülkelerinden eğitim sektöründeki şirketlerin, Cambridge, Oxford gibi yayınevlerinin; ELTons’ta Terakki Vakfı Okulları, ikinci kez “Dijital Yenilik - Digital Innovation” kategorisinde yer aldı.

Ünlü eğitim şirketleri ve yayınevlerinin büyük bütçeli projeleriyle dereceye girebilmek için birbiriyle yarıştıkları ELTons yarışmasında Terakki Vakfı Okulları, anaokulu çocuklarının hazırladığı mobil uygulamalar (Apps By Kids) projesi ile dünyada ilk 6 proje arasına girdi ve 22 Mayıs’ta ödül törenine davet edildi.
İngilizce eğitim sektörünün Oscar töreni olarak da bilinen ELTons yarışmasına, Terakki Vakfı Okullarının iki sene üst üste farklı iki projeyle büyük bütçelerle çalışan kurumların projelerinin arasından sıyrılarak, dünyadaki 6 proje arasına girmesi ödül töreninde jüri üyelerinin ve katılımcıların takdirini kazandı.
Bu projenin amacı; Terakkili anaokulu çocuklarının kendi hazırladıkları materyaller ile tüm dünya çocukları için hem eğlendirici hem de öğretici bir ortam yaratmaları. Hikâyesini yazdıkları, resimlerini çizdikleri, animasyonlarını yaptıkları ve seslendirdikleri bu uygulamalar; “Bubble and Pebble”, “Dictionary by Kids”, “Daisy and Drago” ve “Daisy and Drago and The Magic Wand” ile çocuklar dünyada bir ilke imza attılar.
ETİKETLER : Sayı:926

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics