Bilişim Dünyası 13 KASIM 2011 / 15:28

Tesan gücünü farklı alanlara taşıyor

Ağ tarafında depolama, video konferans ve güvenlik ürünleriyle yer alan, son kullanıcı elektroniğinde ise Ttec markasına odaklanan Tesan, her yıl yakaladığı büyümeyi, bünyesine kattığı yeni ürünlerle devam ettiriyor. Son dönemde ulusal medya organlarında yer alan Ttec reklamlarıyla markanın bilinirliğini artırmayı hedefleyen Tesan, diğer taraftan çağrı merkezi sektörüne odaklı ürünleriyle Jabra’nın Türkiye’deki operasyonlarını yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda şirket, önümüzdeki dönemde bu markayla ilgili yapacağı çalışmaları planlıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Erdoğan, Tesan’ın 2011 yılında yeni ürünlerle daha da güçlü hale geldiğini belirtti ve şunları söyledi: “Ağ ürünlerinde; depolama sınıfında Qnap ve video konferansta Sonicwall geliştirmeye çalıştığımız markalarımız arasında yer alıyor. Diğer taraftan Jabra gibi uzun süredir bizde olan markaların yanına yeni isimler getirdik. Samsung’un sayısal fotoğraf makinelerinin satışını yapmaya başladık. Panasonic ile de bir dağıtıcılık anlaşması imzaladık” dedi.

15 bin noktada
Son kullanıcı tarafında Ttec markasının bilinirliğinin 2009 yılında Turkcell ile yapılan anlaşma sonucunda ciddi artış gösterdiğini ifade eden Erdoğan, o günden beri Ttec’in cep telefonu aksesuarlarının TDM (Turkcell Dağıtım Merkezi) tarafından 15 bin Turkcell satış noktasına dağıldığını ve marka bilinirliğinin belirli bir seviyeye ulaştığını söyledi. TV reklamlarıyla markayı daha da yukarı taşımak istediklerini dile getiren Erdoğan, “Bugün cep telefonu satılan hemen her yerde Ttec ürünlerine ulaşmak mümkün. Tesan, satış sonrasında da farkını ortaya koyabilmek amacıyla müşteri hizmetlerine büyük önem veriyor. Satın alınan bir ürün, satın alınan yerden bağımsız olarak anında değiştiriliyor” dedi.

Hong Kong ofisi yeni yılda
Tüm dünya markaları gibi kendi markalarını da dünyaya açabileceklerine dikkat çeken Erdoğan, Tesan’ın 20 yıllık bir ithalat tecrübesi olduğunu bunu yurtdışına açılmak için kullanmak istediklerini belirtti. Ttec’te bir sonraki hedeflerinin kolay girilebileceğini düşündükleri pazarlara odaklanmak olduğunu söyleyen Erdoğan, bu doğrultuda 2012 yılının ilk çeyreğinde Hong Kong ofislerini açmayı planladıklarını kaydetti.
Ağ ürünleri sınıfındaki markaları Qnap’in depolama tarafında gerek performans, gerekse kullanıcı deneyimi açısından çok iyi durumda olduğunu dile getiren Erdoğan, ağ kamerası tarafındaki Lilin markasının kurumsal pazardaki odak noktalarından biri olduğunu söyledi. Erdoğan, Tesan’ın hedefinin B2B tarafında güçlenmek olduğunu vurgulayarak, “Son bir yıldır altyapımızı bu doğrultuda geliştiriyoruz” dedi ve ciroyu hızlı ve doğrudan etkileyen, satışı kolay ürünlere yönelme gayreti içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:845

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics