Bilişim Dünyası 16 MAYIS 2010 / 18:00

TestIstanbul, geliştiricileri buluşturdu

Yazılım Test ve Kalite Derneği, 6-7 Mayıs tarihlerinde TestIstanbul 2010 etkinliğini gerçekleştirdi. ‘Yazılım Testi: İş ve BT Arasındaki Kalite Köprüsü’ başlığıyla gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım oldu.
TestIstanbul 2010 Konferansı’nın ilk gün açılış konuşmalarını ISTQB Eski Başkanı Rex Black ve IIBA Worldwide Yönetim Kurulu Üyesi Kevin Brennan yaptı. Black, katılımcılarla yazılımda kalitenin sağlanması konusunda görüşlerini paylaşırken Brennan ise yaptığı konuşmada iş analizi konusuna değindi.
İkinci gün ise Capgemini Yöneticisi Murat Aksu ve ‘User Acceptance Testing-A Practical Approach’ (Kullanıcı Onay Testi-Pratik Bir Yaklaşım) kitabının yazarı James Windle yaptı.
BThaber, HP, IBM, Halkbank, Keytorc, Turkcell Teknoloji ve hurriyet.com.tr sponsorluğunda gerçekleştirilen konferans çok sayıda konuşmacı ağırladı. Bu isimlerden bazıları ise şunlar: Intel’den Assar Badri, Boğaziçi Üniversitesi’nden Ayşe Tosun ve Ayşe Bener, Bankasya’dan İbrahim Ulusoy, IBM’den Patrick L. Mancini, Devlet Planlama Teşkilatı’ndan Müjgan San, Turkcell Teknoloji’den Mesut Akşahin ve Levent Arabul, Türkiye Finans Katılım Bankası Yetkilisi Fatma Molu, Vestel Teknoloji’den Tarkan Tekcan, Mustafa Çallı ve Duygu Metin, Padeborn Üniversitesi’nden Barış Güldalı ve Stefan Sauer.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics