Bilişim Dünyası 23 ARALIK 2015 / 12:00

TET Ar-Ge Proje Pazarı’na son başvuru tarihi 12 Şubat 2016

Türkiye genelinde Elektrik Elektronik ve Bilişim temalı TET Ar-Ge Proje Pazarına başvurular devam ediyor. Bu yıl beşincisi düzenlenecek etkinliğe son başvuru tarihi 12 Şubat 2016. TET’in geleneksel hale getirdiği ve Proje Baharı olarak da anılan etkinlikte; Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları, Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları, Enerji Üretim, İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar ve Diğer Elektrik Elektronik Uygulamaları olmak üzere 4 farklı kategoride projeler yarışacak. TET Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu Başkanı Atilla Eren, Proje Baharı’nın yeni ve uygulanabilir fikri olan girişimciler için önemli bir fırsat yarattığına dikkat çekerek, “Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan sektörlerin başında geliyoruz. Türkiye’de başarılı girişim örneklerinin artacağına inanıyoruz ve gerçekleşmesi için de üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” dedi.
 
Etkinlik 6 Nisan'da
Geçtiğimiz yıl 500 proje başvurusunun alındığı Proje Baharı’nda bu sene ön elemeden geçen projeler, 6 Nisan 2016 tarihinde Harbiye Askeri Müze’de düzenlenecek etkinlikte sergilenecek. Gün boyu sürecek panellere de ev sahipliği yapacak etkinlik boyunca proje sahipleri, yatırımcılar, iş adamları, sanayiciler, kuluçka merkezleri ve teknokentler ile buluşma imkânı bulacak.  Aynı günün akşamı gerçekleşecek ödül töreninde ise her kategoride ilk üçe giren projelere toplamda 150 bin TL ödül dağıtılacak. Bu sene ilk defa kuluçka merkezleri de Proje Baharına destek veriyor. Kuluçka merkezleri kendi seçtikleri projeleri kuluçka programlarına doğrudan alarak projelerin ticarileşmesine katkıda bulunacaklar. Geçtiğimiz yıllarda Proje Baharı’na katılarak başarı gösteren ve ticarileşen projeler de etkinlik günü sergi alanında oluşturulan başarı tünelinde sergilenecek.
TET Proje Baharı ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru koşullarını öğrenmek için http://www.tetprojepazari.org/tr/ ile https://www.facebook.com/turkishelectrotechnology adresleri ziyaret edilebilir.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics