Bilişim Dünyası 14 ŞUBAT 2017 / 09:20

ThoughtWorks Türkiye’de büyümeye devam ediyor

Türkiye’de büyüyen yönetim ekibi ile ThoughtWorks, dijital strateji ve teknoloji geliştirme hizmetlerindeki öncü konumunu güçlendirdi.

 

Türkiye’de 2014 yılından bu yana şirketlerin ihtiyaçlarına özel yazılım çözümleri ile iş inovasyonu, teknik çözüm gelişimi ve dijital strateji hizmetleri sunan ThoughtWorks, Türkiye’deki yönetim ekibini genişleterek güçlendirdi. ThoughtWorks Türkiye lider takımı sektörün deneyimli isimlerinden Güvenç Güngör, Erkan Binici, Ercan Tanrıbak’tan oluşturuldu.

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu olan Güvenç Güngör, kurumsal kaynak planlama, e-ticaret ve oyun sektöründe çok kullanıcılı, çok platformlu yazılım çözümlerinin geliştirilmesinde aktif rol alan Güvenç Güngör, aylık beş milyon oyuncuya eğlenceli sosyal oyunlar sunan Mynet’in platformunu gelişimi ve işletmesinden sorumlu oldu ve İngiltere’nin en büyük perakende oyun oynatıcısı Rank Group’da yeni nesil projeler geliştirdi. ThoughtWorks Türkiye ofisinde Proje ve Operasyondan sorumluluğunu devralmadan önce Mynet Oyun Grubunda Direktör pozisyonundaydı.

 

2001 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olan Erkan Binici ise; Koçbank, Alcatel, Avea, TEB gibi şirketlerde yazılım alanında edindiği teknik ve yönetsel tecrübelerinden sonra 3 yıl boyunca da Borsa İstanbul’da yazılım mimarisi ve altyapı ekiplerini yönetti. Bilgisayar mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine de sahip olan Binici, ThoughtWorks Türkiye projelerinde teknoloji çözümlerinin oluşturulması ve yönlendirilmesinden sorumlu olacak.

 

Ercan Tanrıbak da 22 yıllık deneyimini bundan sonra ThoughtWorks Türkiye Satış ve Pazarlama ekiplerinin yönetimine aktaracak. Tanrıbak, 1995 yılından bu yana Superonline, Thomson Reuters, Koç Sistem, Probil, HP gibi şirketlerde yurtiçinde  ve yurtdışında müşteri hizmetleri, satış ve pazarlama alanlarında üst düzey yönetici olarak çalıştı.

 

ThoughtWorks 14 ülkede bulunan 40 ofisi ve 4 bin 300’den fazla teknoloji tutkunu ile şirketlerin sürdürülebilir ticari başarı, kaliteli yazılım ürünleri ile değişime adapte olan organizasyonlara dönüşmelerinde yardımcı oluyor. Yirmi yılda 6 bin 500’den fazla projede edindiği tecrübe ile geliştirdiği pratikler, yazılım geliştirme yöntemleri, yazılım sektörüne yaptığı katkıları ile devrimsel bir yaklaşım benimsiyor. Şirketlerin dijital dönüşümlerine destek olmayı ve var olan iş modelleri karşısında farklı ve inovatif düşünebilmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics