Bilişim Dünyası 25 NİSAN 2016 / 10:10

Ticari ve Finansal Bilgi Derneği kuruldu

Ticari ve Finansal Bilgi Derneği; satış ve pazarlama çözümleri, kredi değerlendirme ve karar süreçleri, kredi sigortası, kredi izleme süreçleri ve alacak takibi konularında hizmet veren 16 şirket tarafından İstanbul’da kuruldu. Derneğin adresi ise www.tfbdernegi.org.tr.
Ticari ve finansal bilgi sektörünün gelişmesine, veri üretiminin ve kullanımının yaygınlaşmasına, bilgi toplama, depolama, işleme, dağıtım ve kullanım faaliyetlerinin ilgili yasalar, uluslararası normlar ve genel kabul görmüş ilkeler doğrultusunda yürütülmesine katkıda bulunmak için kurulan derneğin üyeleri şöyle: ARS, Arvato Bertelsmann, Callturk, Coface, Collecturk, Creditreform, CRIF, CRIF Alacak Yönetimi, DTB, Dun&Bradstreet, EtcBase, Experian, Finar, Kompass, Octet ve Ultimoo Collect.
Ticari ve Finansal Bilgi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve CRIF Genel Müdürü Didem Taner, şu bilgileri verdi:
“Derneğimiz üyesi olan kuruluşların hedef müşteri kitlesi, finansal kurumların ve kredi sigortası kuruluşlarının yanında çok sayıda çeşitli boyuttaki ticari işletmeler. Sektör kuruluşları, BT desteğiyle oluşturdukları geniş kapsamlı veritabanları ve karar süreçlerinin oluşturulmasında kullandıkları analitik deneyimleri ile kredi yaşam döngüsünün tüm aşamalarında firmalarımıza destek oluyor. Bu yönüyle de ülke içinde ve uluslararası pazarlarda ticaretin ve fonların akışkanlığını sağlıyor.”
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN