Bilişim Dünyası 31 EKİM 2013 / 12:21

Tivibu Çarşıyla e ticarette yeni dönem başlıyor

TTNET Tivibu Çarşı ile interaktif alışverişe yeni bir boyut getiriyor. Tivibu Çarşı, sisteme bir kez kayıt yaptıktan sonra izlediğiniz filmdeki oyuncunun giydiği şapkayı anında satın alabileceğiniz interaktif bir sistem uygulaması.

IPTV ile ödeme tarafında da uçtan uca bütünleşik bir sistem olması nedeniyle Tivibu Çarşı yeni bir uygulama. Mastercard ve Cardtek ile çalıştıklarını ve e-ticarete yeni bir boyut getirdiklerini söyleyen TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkunkaya bir teknolojinin daha öncüsü olduklarını söyledi. Önceki televizyon alışveriş sistemlerinden farklı olan Tivibu Çarşı IPTV teknolojisi ile çalışıyor.

 IPTV'de son durum

BTK’ nın son raporuna göre 80 milyon abonesi olan sistem hızla yaygınlaşıyor. 2004- 2013 arasında sabit genişbant abonelerinin yüzde 12’si IPTV abonesi oldu. Sistemin yayılış hızına  bakıldığında bir yılda yüzde 21 büyüme görüldü.  Cardtek Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel ödeme sistemlerinde en inovatif ülkelerden biri olan Türkiye’de 15 projelerine imza attıklarını söyledi ve ekledi: “Temassız ödeme uygulamaları geliştirilecek. Cüzdanlar da dijital platforma taşınacak ve bu noktada Türkiye’nin öncü bir rol oynuyor.

MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney  “Türkiye’de e-ticaret her yıl ortalama yüzde 50 oranında büyüyen, önü çok açık bir alan. E-ticaretin ülkemizin 2023 hedeflerini yakalamasında önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz ve e-ticaretin gelişmesi adına çalışmalarımıza her platformda devam ediyoruz" sözleriyle MasterCard’ın e-ticarete verdiği öneme değindi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN