Bilişim Dünyası 21 MAYIS 2017 / 15:56

TmaxSoft, bölgeyi Türkiye’den yönetiyor

Güney Koreli yazılım şirketi TmaxSoft, küresel büyüme hedeflerini gerçekleştirebilmek için yeni bölgelere açılmaya devam ediyor. MEA bölgesinin merkez ofisini Türkiye’de konumlandıran şirket, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’yı da kapsayan bölgeyi Türkiye ofisi üzerinden Genel Müdür İlker Saltoğlu liderliğinde yönetecek. Şirketin Türk Cumhuriyetleri’ndeki çalışmaları ise TmaxSoft’un Rusya ve Türkiye ofisleri tarafından ortaklaşa yönetilecek.
1997 yılında yazılım alanında dünya devi markaların ürünlerine alternatif ürünler geliştirmek üzere kurulan TmaxSoft, Güney Kore’nin en büyük yazılım üreticisi konumunda. Genel merkezini Chicago’da konumlandıran şirket, bulut bilişim, altyapı ve modernizasyon çözümleriyle ön plana çıkıyor. JEUS, WebtoB, OpenFrame ve Tibero ürünleriyle TmaxSoft, Amazon Web Services, Red Hat, VMware ve IBM gibi firmalarla iş ortaklıklarını sürdürüyor. Şirket, organizasyon ağını 2021 yılına kadar 42 ülkeye çıkartıp, 3 milyar dolar ciro elde etmeyi hedefliyor.
 
Öncelikli çözümler net
 
Türkiye pazarında, bir yılı aşkın süredir temsilcilik ofisi olarak faaliyetlerini sürdüren Güney Koreli yazılım devi, şirketleşme sürecini tamamlayarak 2017 Haziran ayından itibaren faaliyetlerine TmaxSoft Türkiye olarak devam edecek. Yeni ürünlerle farklı alternatifler sunmayı amaçladıklarını belirten TmaxSoft Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu, “Pazarda öncelik verdiğimiz ürünümüz, active cluster ve yüksek güvenlik özelliklerine sahip, performansı maliyet avantajıyla birleştiren kurumsal veri tabanı çözümümüz Tibero. Bağımsız donanım kullanımına imkan tanıyan, yüksek kapasiteli veri tabanı konsolidasyon ürünümüz Zetadata’ya da güveniyoruz. Asya kıtasında internet bankacılığında artık neredeyse bir standart haline gelen web uygulama sunucusu çözümü JEUS ve mainframe rehosting alanında önemli referanslara sahip olan OpenFrame ürünlerini de ön planda tutuyoruz” dedi. 
2017’nin ikinci yarısında iki yeni ürünü daha pazara sunacaklarını belirten Saltoğlu, “Yılın ikinci yarısında Unix tabanlı bir işletim sistemi olan, ancak Windows ve Linux uygulamalarını çalıştırabilen TmaxOS’u Türkiye pazarına sunacağız. İkinci ürünümüzse, bulut hizmetleri sunmak isteyen sistem entegratörleri ve kurumlara bu hizmetleri sunabilecekleri yazılım platformunu sağlayacak olan TmaxCloud. Özellikle bulut entegrasyonundaki riskleri en aza indiren TmaxCloud ile dünya devlerinin sahip olduğu ama pazara sunmadıkları teknolojileri iş ortaklarımızın ve kurumların kullanımına sunacağız” bilgisini verdi.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics