Bilişim Dünyası 25 TEMMUZ 2010 / 18:00

Toshiba 25. yılını sanatla kutladı

Sektörde 25. yılını geride bırakan Toshiba’yı TNB A.Ş Genel Müdürü Aytaç Biter ve Toshiba Avrupa EEMEA Genel Müdürü Sandor Van der Ham’le değerlendirdik.

Toshiba, dizüstü bilgisayar üretimine başlamasının 25. yılını 15 Temmuz’da düzenlediği Toshiba Başyapıtlar Sergisi’yle kutladı. Sergide Toshiba, ürünlerini kübik eserler ve dışavurumcu tablolarla desteklerken, onları birer sanat eseri olarak tanımlamış. Ressamlar tarafından Toshiba ürünlerinin resmedildiği tablolarda, Toshiba tasarımları farklı perspektiflerle ön plana çıkarılmış. Sanat ve teknolojiyi böylece biraraya getirmiş olan Toshiba’nın 25 yılını TNB AŞ  Genel Müdürü Aytaç Biter ve Toshiba Avrupa Bağımsız Devletler Topluluğu, Baltık Devletleri, Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Genel Müdürü Sandor Van der Ham’le konuştuk.
Aytaç Biter sergiyle ilgili şunları kaydetti: “Türkiye Toshiba’nın en başarılı olduğu ülkelerden bir tanesi ve bu serginin ilk durağı Türkiye oldu. Biz Toshiba ürünlerini birer sanat eseri olarak gördüğümüz için böyle bir fikirle yola çıktık. Tüketicinin ihtiyacını stille sunan Toshiba ürünlerini sanat eserleriyle birlikte bir sergi formatında sunarak bu anlamda bir ilki gerçekleştirdik. Burada yer alan eserlerin hepsi Japonya’da 3 bin mühendisin 25. yıla özel olarak geliştirdiği eserler. Türkiye’deki pazarın önemine binaen burada başlayan sergi bundan sonra Moskova, Kiew, Johannesburg’u dolaşacak. Burada bir üst kademeyi düşündük, yani bilgisayarın standart bir teknoloji cihazı değil, stil ve tasarımı barındıran bir ürün olduğunu anlatmak istedik. Toshiba’da her kullanıcıya yönelik modellerin sunulabildiğini göstermek istiyoruz.”
Sandor Van der Ham ise sergi fikrinin kendisine ait olduğunu söyledi ve devam etti: “Dizüstü bilgisayarları geleneksel pazarlama yöntemleri ile değil, farklı bir yöntemle sunmak istedik. Eve ilk girdiğinizde salondaki tablolar dikkat çeker, insanlar etkilenir. Toshiba ürünlerini sadece elektronik cihaz olarak değil, kalite barındıran stil sahibi ürünler olarak değerlendiriyoruz ve bu cihazların insanları bir sanat eseri gibi etkilemesini istiyoruz” dedi.
Toshiba’nın 25 yılını değerlendiren Aytaç Biter, Toshiba 3D dizüstü bilgisayarı Satellite A665 ve Portage R700 modelleriyle tanışacak ilk ülkenin Türkiye olduğunu belirtirken şunları ekledi: “Toshiba dünyanın ilk taşınabilir bilgisayarını ürettiğinde yıl 1985’ti. Taşınabilir bilgisayar tarihine baktığınızda 25 yıl iyi bir süre. 25 yıl önce yeşil ekranlı düz sabit diski olmayan bir bilgisayarla pazara çıkmışken şimdi her geçen gün yenilenen, hem iş hem eğlence için kullanılabilecek, her zaman her yerde taşınabilen cihazlarla Toshiba pazarda kendine sağlam bir yer edindi. Türkiye büyüyen bir pazar ve Toshiba için çok önemli. Türkiye’de taşınabilir bilgisayar piyasasında yaşanan ciddi rekabetten dolayı Satellite A665 ve Portage R700 modelleri için en yüksek siparişi verdik ve öncelik istedik. Toshiba Türkiye olarak en iyi olma, ilk olma, tüketiciye son teknolojiyi buluşturmayı hedefledik. Türkiye eskiden yeni teknolojilerin geç geldiği, son teknolojiyi kullanmakta geciken bir ülkeydi. Ama şimdi böyle değil” dedi.
ETİKETLER : Sayı:781
YORUMLAR
ayşe demir 16 EYLÜL 2010 / 18:43 0 0
toshiba 25 kutlamasıyla gurur duyacagına müşteri memuniyeti ve ürünlerinin kalitesiyle gurur duysa daha iyi olurdu piyasadaki en pahalı laptoplardan biri olan toshibayı satın aldık daha taksiti bitmeden ürün bozuldu açma dügmesi pasif oldugu için içindeki tüm bilgilerle servise bırakmak zorunda kaldık . serviste ana kartının bozuk oldugu degişmesi gerektigi söylendi yaklaşık 1 ay kadar parça bekledik parça geldi fakat bu sefer pc yi servisten alamadık çünki servis kapalı kapı duvar olmuştu 3 gün telefonlarına dahi ulaşamadık servis tarafındanda dolandırıldıgımızıda düşünürken istanbuldan bir tele ulaştık istanbuldakiler izmirdeki servisin kapanacagı bilgisini verdiler onlarda ulaşmaya çalıştılar sonuçta onlarda ulaşamadılar izmirde oturuyorum ve izmirdeki servis kapı duvar oldugu için istanbuldan bilgi almaya çalışıyorum asıl bomba şimdi geliyor.
adamlar dükkanı kapatmış bize hiç bir bilgi vermeden pc yi yurtiçi kargoya vermişler ve müşteri ödemeli kargoyla bize göndermişler bu kadar terbiyesizlik dünyanın hiç bir yerinde görülmemiştir paramla rezil olmak diye dedikleri bu işte yok böyle bişey o kadar para verip ayıplı ürün alıyorum servisinde kuklası oluyorum kargo ücretini de bana ödetiyolar ben ise 3 gün servisin kapısında açılmasını beklerken onlar kargoyla müşteri ödemeli eve gönderiyola şimdi soruyorum tek suçum ve hatam toshibayı tercih etmekmi oldu pc nin içindeki bilgilerimizi bu servis kötüye kullanırsa hakkımızı nerde arıyacagız sizce müşteri olarak biz bunları hak ettikmi bırakın 25 ci gurur kutlamalarını da piyasadaki ayıplı ürünlerinizin arkasında durun müşteriyi magdur etmeyin malunm kimse parayı kolay kazanmıyorki toshibaya feda etsin by

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics