Bilişim Dünyası 23 OCAK 2011 / 18:00

Toshiba hem yılı değerlendirdi hem de yeni gözdelerini tanıttı

Toshiba, bu yıl içinde sunacağı yeni ürünlerle birlikte 2011 yılı öngörülerini ve hedeflerini açıkladı. Toshiba düzenlediği basın toplantısıyla 2010 yılını değerlendirirken, 2011 yılında pazara çıkacak ürünlerin tanıtımını gerçekleştirdi. Toplantıda 2011 yılına dair hedeflerini ve gelecek yeni teknolojileri açıklayan Toshiba, yeni netbook ve dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı.
Tanıtılan ürünler arasında Toshiba’nın yeni netbook modelleri NB520 ve NB500 yer alırken, Satellite ürün ailesinden gelen 3D Satellite A665 ve Qosmia F60 bilgisayarları da vardı. Ayrıca yine bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan STOR.E ART3 sabit disk serisi ve su altında çekim yapabilen Camileo HD video kamera da tanıtımı yapılan diğer ürünlerdi.

Toshiba 2011’de yüzde 20 büyüyecek
Toshiba Bilgisayar Sistemleri Genel Müdürü Aytaç Biter 2010 yılının Toshiba için oldukça verimli geçtiğine değinirken, ürün çeşitliliğinin arttığını ve geçtiğimiz yıl içinde Toshiba markalı 240 bin bilgisayar satıldığı bilgisini verdi. 2010 yılında 250 milyon dolarlık ciro elde eden Toshiba’nın bu başarısının devamı için hedeflerin yüksek tutulduğunu söyleyen Biter, “2011’de Toshiba için yüzde 20’lik bir büyüme tahmin ediyoruz. Büyümeyle birlikte bu yıl içinde 300 milyon dolarlık bir ciro sağlayacağız. GFK satış raporlarına göre orta ve üst segmentte lideriz. Gençler bilgisayarlardan daha çok özellik bekliyor. Bu yıl piyasaya çıkacak olan Toshiba dizüstü bilgisayarlarda da bunu hedefliyoruz” dedi.

Dizüstü bilgisayarlarda çokluortam özellikleri ön planda
Mini NB500 ve mini NB520 modelini tanıtan Toshiba, bu netbooklarda özellikle geniş çokluortam özelliklerini ön plana çıkarmak istemiş. Özellikle ses kalitesiyle dikkat çeken mini NB520 modeli Harman/Kadron teknolojisine sahip hoparlörlere sahip.
Netbook kullanıcılarının ses kalitesine önem verdiğine değinen Toshiba Bilgisayar Sistemleri Birimi, EMEA Bölgesi Ürün Pazarlama Genel Müdürü Marco Perino, ürünün kullandığı bu ses teknolojisinin bir ilk olduğunu söylüyor. Uyku modunda da müzik dinlemeye olanak veren Mini NB520 kullanıcılara siyah, mavi, kahverengi, küf yeşili, turkuaz ve turuncu olmak üzere 5 renk seçeneğiyle sunuluyor. Netbookun uykuda müzik fonksiyonunu kullanmak isteyenler herhangi bir MP3 çalar cihazını netbooka bağlayarak bilgisayarı açmaya gerek kalmadan dinleyebiliyor.
720 piksel HD kalitesinde video izlenebilen NB520’de Harman/Kadron ses teknolojisinin yanında Advanced AudioTM özelliği bulunuyor.

Lastik dokulu yapı dokunma duyusuna hitap ediyor
Tanıtılan bir diğer netbook mini NB500 modeli ise Intel Atom işlemcisi, 6 hücreli bataryayla 8 saate ve 3 hücreli bataryayla 4,5 saate varan pil ömrüyle dikkat çekiyor.
Toshiba yeni netbook ailesinin ikinci üyesi ince mini NB500 modelini, tüketicilere günlük temel bilgisayar ihtiyaçlarını uygun fiyata karşılayan ince ve taşınabilir bir cihaz olarak sunmayı hedeflemiş. NB500 modeli, pazardaki Intel Atom işlemciye sahip ince ve hafif netbooklardan biri olacak.
Mini NB520’ün parlak metalik yansımaları ilgi çekici. Her iki üründeki lastik dokulu yapısı ile boyası dokunma duyusuna da hitap ediyor. Toshiba bu modelde beş farklı renk seçeneğini, siyah, mavi, kahverengi, küf yeşili, turkuaz ve turuncuyu sunmuş.
ETİKETLER : Sayı:805

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics