Bilişim Dünyası 13 ARALIK 2015 / 16:20

Toshiba yeni ürünlerini duyurdu

Taşınabilir bilgisayarlarının yanı sıra farklı ürünleriyle de yakından tanıdığımız Toshiba, Microsoft'un çiçeği burnunda yeni işletim sistemi Windows 10 için hazırladığı modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Direkt olarak Windows 10 yüklü olarak gelen yeni Satellite Radius 12 modeli, 4K ekranıyla dikkatleri üzerine çekiyor.
TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Genel Müdürü Aytaç Biter, 12.5 inç boyutunda ve 360 derece dönebilen ekranlı Satellite Radius 12 modelini 15 - 31 Aralık tarihlerinde satın alan kullanıcıların "Ne Olursa Olsun Garantisi" ve VIP Express servis hizmetinden faydalanabileceğini belirtiyor. Ne Olursa Olsun Garantisi paketi, bilgisayar sahibinin hatalarını ve çalınma ihtimallerini de kapsayan bir garanti paketi. Toshiba, bilgisayarın başına ne gelirse gelsin, sebebi ne olursa olsun tamir edilme veya yenilenme sözü veriyor. VIP Express ise arızalanan bilgisayarın servis noktasına ulaşmasından sonraki 24 saat içerisinde kullanıcıya tamir edilmiş bir şekilde geri gönderileceğinin garantisini veriyor.
Gelelim ürünün teknik özelliklerine. 12.5 inç boyutundaki ekran, IPS teknolojisini kullanıyor ve 4K çözünürlük sunuyor. Bu boyuttaki ekranda bu çözünürlük, 362 ppi değerinin elde edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda dokunmatik desteği sağlayan bu ekranı Curning Gorilla Glass ile kaplayarak sağlamlık kazandırmışlar. 6. nesil Intel Core i7 işlemciye sahip olan Satellite Radius 12'nin içerisinde Intel HD Graphics 520 çipi bulunuyor; ayrıca bir ekran kartı bulunmuyor. 512 GB'ye kadar M.2 SATA SSD depolama birimi sunan üründe 8 GB LPDDR3 RAM yer alıyor. Cihaz, içerisinde Windows 10 64 bit sürümü yüklü olarak geliyor.
Ürünün aynı zamanda dokunmatik olmayan, standart ekranlı, dokunmatik HD ve dokunmatik Full HD çözünürlüklü modelleri de bulunuyor.
Tanıtımın en dikkat çekici noktalarından biri ise Windows 10'dan bahsetmek üzere sahneye çıkan Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Halil Gökoğlu'nun Cortana'nın yakın bir zamanda Türkçe sürümünün çıkacağını açıklaması oldu. Net bir tarih yok fakat yakında Türkçe Cortana bizlerle olacak.
ETİKETLER : 1050

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics