Bilişim Dünyası 18 HAZİRAN 2016 / 14:35

Toughpad zorlu şartlara meydan okuyor

Panasonic, Barselona’da gerçekleştirilen Automotive Innovation Summit etkinliğinde Android tabanlı yeni Toughpad tabletini tanıttı. 
Otomobil servisleri ve sahada zorlu şartlarda eleman çalıştıran şirketler için kullanılan tabletlerin dayanıklı olması gerekiyor. Düşme, su dökülmesi, çok yüksek ya da düşük ısılar, nem gibi şartlardan etkilenmeden çalışmaya devam etmesi birçok şirketin tablette aradığı en önemli özellik olarak karşımıza çıkıyor. Dayanıklı mobil cihazlar alanında zengin bir yelpazeye sahip olan Panasonic, dayanıklı tablet ihtiyacı olan şirketler için geliştirdiği yeni Android tabanlı 10.1 inç tabletini Automotive Innovation Summit etkinliğinde tanıttı.
Tam dayanıklı, esnek ve kurumsal kişiselleştirme özelliklerine sahip olan yeni Toughpad FZ-A2 özellikle otomobil servisleri, showroom’ları gibi otomotiv alanında hizmet veren şirketler için ideal bir çözüm oluşturuyor. Cihaz sadece otomotiv sektörü değil aynı zamanda turizm, eğlence, saha satışı gibi alanlarda çalışan personel için de büyük kolaylık sağlıyor. 
Panasonic Bilgisayar Ürün Çözümleri Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Jan Kaempfer yeni Toughpad FZ-A2 tablet için şunları söyledi: “4.7 inçten 10.1 inçe kadar değişen geniş çeşitlilikteki Android Toughpad tablet serimize yaptığımız bu en son ekleme kurumlara kolay yönetilebilme ve kolay kullanılabilmenin yanında özgün ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş mobil cihazlar sunma kararlılığımızın somut bir adımıdır. Toughpad FZ-A2 tablet, esnek işlevselliği ve geniş bağlantı özellikleriyle otomotivin yanı sıra turizm ve eğlence sektörü ile perakende sektörlerinde de ideal bir cihaz olarak konumlanacak.”
 
Dayanıklı ve kullanıcı dostu 
Panasonic FZ-A1’in halefi olan Panasonic Toughpad FZ-A2 tam dayanıklı tablet oldukça hafif (880gr.) ve ince (16,4mm). Cihaz ayrıca fansız bir tasarıma sahip. Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sayesinde Android for Work Enterprise Security özelliğine de sahip. Cihazın teknik özelliklerine gelindiğinde piyasadaki birçok üst düzey tabletten daha üstün özelliklere sahip. Cihazın 4GB belleği ve 32GB depolama alanı bulunuyor. İşlemcisi ise dört çekirdekli Intel Atom x5-Z8550.
Panasonic FZ-A2’nin ekranı 10.1 inç ve Full HD. Özellikle dış mekanlarda güneş ışığı altında dahi rahatça okunabilen bir ekrana sahip. 10 parmak dokunmatik kapasitif ekranı yağmur altında dahi kullanılabiliyor. Ayrıca imza atılması ya da daha hassas işlemler için kalemle de kullanılabiliyor. Cihazın ön tarafında 2 megapiksel, arka tarafında ise 8 megapiksel kamera ve flaş bulunuyor.
 
Zengin işlevsellik
Panasonic Toughpad FZ-A2, farklı iş ihtiyaçlarına yönelik olarak kişiselleştirilebilen çeşitli kurumsal arayüz ve bağlantı seçenekleriyle birlikte geliyor. Şu an piyasada olan en kurumsal tablette dahi bağlantı noktası sayısı sınırlı ve neredeyse açma kapama tuşu haricinde üzerlerinde tuş bulunmuyor. Panasonic FZ-A2’de ise durum biraz farklı. Cihazın üzerinde 1 adet USB 3.1 Type C, 1 adet USB Type A, 1 adet HDMI, 1xMicroSD yuvası ve bağlantı noktaları bulunuyor. Ayrıca isteğe bağlı olarak GPS modülü, barkod okuyucu ve 4G seçenekleri de bulunuyor.  USB on The Go özelliği sayesinde iki cihaz arasında veri alışverişi kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor.
Kablosuz bağlantı özelliklerine baktığımızda ise 802.11AC ve Bluetooth v4.2 class 1 teknolojilerini destekliyor. Pil ömrüne gelince, cihazın üzerinde 2720 mAh pil bulunuyor. Tam şarj edildikten sonra yaklaşık 9 saat kullanılabiliyor. Business Expansion modülü kullanıldığında cihazın pili sistem çalışırken değiştirilebiliyor.
Zorlu iş koşullarına uyum göstermesi için tasarlanan Toughpad FZ-A2 120cm yükseklikten düşmeye dayanıklı olmanın yanında toz ve suya karşı IP65 seviyesinde koruma sağlıyor. – 10 ila +50 derece arasında değişen sıcaklıklarda da çalışabiliyor.
Cihaz ayrıca iki adet opsiyonel araç yuvasıyla uyumlu çalışıyor. Cihaz konfigürasyonuna bağlı olarak ince ve genişletilmiş bir versiyon sunulabiliyor. VESA 75mm montaj dizilimli bu hafif ve kompakt yuvalar ve kolayca çıkarılabilmesini sağlayan mekanizma Panasonic’in Global Montaj Çözümleri tarafından üretilmiş bulunuyor. Farklı kilitler için tek kod ve farklı kilitler için farklı kod versiyonları halinde sunulan bu yuvalar 2 USB 2.0, 1 LAN, 1 DC in port ve opsiyonel Çift Anten Geçişi özelliklerine sahip.
Toughpad FZ-A2 Temmuz ayından itibaren satılmaya başlanacak.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics