Bilişim Dünyası 13 NİSAN 2015 / 09:11

TP-LINK büyümesini sürdürüyor

TP-LINK 4G, nesnelerin interneti ve akıllı evler gibi yeni eğilimler ve teknolojiler doğrultusunda yeni ürün ve çözümlerini duyurdu. Kablosuz ağ ve diğer alanlarda ürün ve çözümler geliştiren TP-LINK düzenlediği basın toplantısı ile yeni ürünleri ve 2015 hedeflerini paylaştı. Özellikle 4G, nesnelerin interneti ve akıllı evler gibi yeni eğilimler ve teknolojilere hazır ürünler geliştirdiklerini belirten TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, yaşanan genel daralmaya karşın Türkiye’de ciro bazında gelirlerini yüzde 10 artırdıklarını ve 2015 yılında hem küresel pazarda hem de Türkiye pazarında büyümeye devam etmeyi hedeflediklerini söyledi. Ülkemizde bu yıl içerisinde kullanıma başlaması planlanan 4G ile birlikte mobil cihazlardan oluşan veri trafiğinin katlanarak artacağını aktaran Dinçer sözlerine şöyle devam etti: “Mobil cihaz kullanımı daha da yaygınlaşacak. Farklı cihazlar arasında veri aktarımları daha hızlı yapılabilecek. TP-LINK olarak her yerden, her zaman internete ulaşabilmemizi sağlayan cihazlar üretiyoruz. 4G teknolojisi de desteklediğimiz teknolojiler arasında yer alıyor.”

TP-LINK’in aynı zamanda akıllı ev, bulut bilişim ve nesnelerin interneti gibi teknolojilere de yatırım yaptığını belirten Dinçer, 2015 yılında özellikle bu teknolojilere yönelik ürünleri duyuracaklarını ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti: “Akıllı evleri yönetmeyi sağlayan ürünlerimizden bazıları şu anda mevcut. Yeni modeller ve yepyeni ürünler de görücüye çıkmaya başladı. Nesnelerin İnterneti konusunda çalışma yapan uluslararası konsorsiyumda yer alan TP-LINK, giysiden evde kullandığımız eşyalara kadar her nesnenin internete bağlanıp, akıllı hale gelmesini sağlamak üzere çalışmalar yapıyor. Bu doğrultuda mobil, dokunmatik ve akıllı cihazlara odaklandık.”

TP-LINK’in Türkiye’de daha çok bireysel ürünleriyle tanındığını, ama kurumsal pazara yönelik de çok sayıda ürünü olduğunu ifade eden Dinçer, özellikle yeni model erişim noktalarının (access point) kolay yönetilebilmeleri ve şık tasarımları ile dikkat çektiğini belirtti. EAP serisinin 2015 yılında yeni modeller ile genişleyeceğini söyleyen Dinçer, “Fiyat/performans açısından kurumlara avantaj sağlayacak çözümlerimiz ile 2015 yılında kurumsal pazarda daha iddialı olacağız” dedi.

Basın toplantısında 2015 yılında satışa sunulması planlanan yeni ürünler de tanıtıldı. Tanıtılan ürünler arasında 4G destekli taşınabilir yönlendirici, kablosuz internetin kapsama alanını genişleten yeni nesil menzil genişleticiler ve powerline adaptörler,  dokunmatik ekranlı yönlendirici ve yeni powerbank modelleri yer aldı.

 
ETİKETLER : 1017

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics