Bilişim Dünyası 12 MAYIS 2014 / 08:14

TP-Link yenilikçi ürünlerle büyümeye devam ediyor

Büyüme hamlesini sürdüren TP-Link yeni 3G yönlendirici ürünlerini tanıttı. TP-Link Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer her yerde kablosuz ağ oluşturabilen ve hızları katlayarak artıran yeni ürünlerini tanıttı. Dinçer, şirketin 2013 yılında dünya genelinde gelirlerini yüzde 41,5 artırarak 5 yıldır devam eden büyümesini sürdürdüğünü açıkladı. 2013 yılında dünya genelinde 143 milyon, Türkiye çapında ise 1.5 milyon adet ürün sattıklarını belirten Dinçer “Türkiye pazarında da yenilikleri takip edip en iyi teknolojilere sahip, farklı gereksinimlere çözüm olan ürünlerimizi satışa sunduk” dedi.
Teknolojik gelişmeler, yeni ihtiyaçlar doğuruyor. Yeni ihtiyaçlar da inovatif çözümlere yön veriyor. Dinçer, mobil cihazların kullanımındaki artış ve enerji ihtiyacı arttıkça powerline ürünlerin kullanımının hızla yaygınlaşacağını belirtti. Tüm dünyada artarak yaygınlaşan BYOD uygulamaları da ağ dağıtımı ihtiyacına yeni bir şekil veriyor. Bu gelişmelerin yanı sıra, yoğun cihaz kullanımı nedeniyle zayıflayan 2.4 GHz de artık tek başına tercih edilmez hale geliyor. Geleceğin eğilimlerinin uzaktan kontrole uygun cihazlar olduğunu belirten Dinçer, Türkiye’de hala yönetilemeyen anahtar yüzdesinin çok yüksek olduğunu ifade ederek “Günü kurtarmak için cihaz alımı yapılıyor. Doğru çözümler tercih edilmediğinde cihazlar verimli değerlendirilemiyor” yorumunu yaptı. Mobil internetin hızla gelişeceğini belirten Dinçer, her zaman yaratıcı çözümler geliştirmeye devam edeceklerini ekledi.
Türkiye’de kanal satışlarının dünya genelinin çok üzerinde olduğunu ve kendilerinin de bu alanda çok güçlü olduklarını ancak marka algısını yerleştirmek için çalıştıklarını anlatan Dinçer, “Almanya’da ürünlerin yüzde 75’i internetten, yüzde 25’i bayiden satılıyor. Türkiye’de satış kanalında bu durum tam tersine, bayilerin yüksek başarısına dayanıyor” dedi.
Doğru çözümü seçmek verimliliği getiriyor
Her yerde kablosuz ağ oluşturmayı sağlayan yeni taşınabilir 3G yönlendiricileri hakkında bilgi verdi. Bu alanda da ürün çeşidini artıran TP-Link’in yeni 3G yönlendiricisi M5360, 3G interneti yüksek hızlarda 10 kişiye kadar paylaştırabiliyor.Rahat taşınan boyutu sayesinde her yerde bir kablosuz ağ oluşturan cihaz, aynı zamanda akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için yedek şarj birimi olarak da işlev görüyor. Powerline adaptör serisine de yeni modeller ekleyen TP-Link, Anadolu’daki kullanıcıların doğru bilinçlendirilmesine yönelik etkinliklere de katılacak.
ETİKETLER : Sayı:971

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics