Bilişim Dünyası 16 EYLÜL 2013 / 08:07

TP Vision yeni ürünleriyle iddialı


TP Vision IFA’da tanıttığı Philips 9000 Serisi yeni televizyonları ve Cloud TV ile dikkatleri üzerine topladı.

IFA 2013’de duyurduğu yeni ürünleriyle dikkat çeken TP Vision CEO’su Maarten de Vries ile TP Vision, yeni ürünler ve Türkiye pazarı hakkında konuştuk. Yoğun pazarlama faaliyetleri sonucunda geçtiğimiz yıl Türkiye pazarında üçüncü sıraya yerleşen TP Vision bu yıl IFA 2013’te duyurduğu ürünlerle oldukça iddialı. Türkiye’deki hedefleri ilk sıraya yerleşmek. Hem dünyada hem de Türkiye’de başarılı olmalarının en önemli nedenlerinden birisinin TPV Technology ile Royal Philips Electronics katılım ortaklığında TP Vision’un kurulması olduğunun altını çizen Maarten de Vries, bu sayede Philips’in televizyon pazarında eski günlerine geri döndüğünü belirtti. De Vries bu ortaklık sayesinde tamamen televizyona odaklı bir şirket haline geldiklerini de sözlerine ekledi.

Yeni televizyonlar yüksek görüntü kalitesine sahip
TP Vision IFA 2013’de Ultra HD özelliğine sahip Philips 9000 serisindeki yeni televizyonlarını ve Smart TV platformunu güçlendiren Cloud TV ve ilgili uygulamalarını tanıttı. Pazar açısından bu ürünlerin çok büyük önem taşıdığını belirten De Vries sözlerine şöyle devam etti: “Teknoloji açısından bu ürünler çok büyük bir adım. Ürünlerimizdeki görüntü kalitesini inanılmaz derecede geliştirdik. Uzun yıllardır teknolojilerimizi geliştirmek için çok büyük yatırımlar yapıyoruz. Bu ürünler bu yatırımların birer meyvesi. Özellikle Philips 9000 serisi televizyonlarımızla büyük gurur duyduğumuzu açıkça söyleyebilirim. Philips 9000 serisinde Ultra HD teknolojisini büyük ekranlarla birleştirdik. En büyük ekranda dahi çok iyi görüntü kalitesine ulaştık.”
TP Vision, Philips 9000 serisi televizyonları ile tüketici elektroniği dünyasının önemli ödüllerinden birisi olan EISA’da ödüle layık görülmüş. Philips 65PFL9708 modeli, EISA Avrupa’da 2013-2014’ün Ultra HD TV’si ödülünü alırken, Philips 50PFL5008 modeli ise 2013-2014’te Avrupa’nın Yeşil TV’si ödülünü almış. De Vries IFA’da duyurulan yeni televizyonların da hem Türkiye’de hem de dünyada büyük ilgi göreceğine inanıyor.
TP Vision’un IFA’daki bir diğer önemli hamlesi ise Cloud TV oldu. Philips Smart TV platformunu güçlendiren bu yeni hizmetle ilgili olarak De Vries bize şu bilgileri aktardı: “Televizyonlarımızdaki görüntü kalitesini geliştirirken odaklandığımız bir diğer nokta ise “akıllı etkileşim” özelliği oldu. Bugün duyurduğumuz Cloud TV ve diğer uygulamalarımızla Philips SmartTV platformumuzu daha da güçlendirdik. Cloud TV ile izleyiciler yüzlerce yerel, ulusal ve tematik kanala internet üzerinden kolayca erişebiliyorlar. Yine bugün duyurduğumuz Cloud Explorer uygulaması ise Philips Smart TV sahiplerinin bulutta depoladıkları fotoğraflar, videolar, filmler ve müziğe kolaylıkla erişebilmelerini ve bunları oynatabilmelerini sağlıyor. Şu an sadece Almanya, Avusturya ve İsviçre’de kullanılabilir olan ve kullanıcıların TV programlarını bulutta kaydedebilmelerini sağlayan Cloud PVR ise platformumuzu güçlendiren bir diğer uygulama oldu. 2014 yılından itibaren diğer ülkelerde de kullanılmaya başlanacak.” De Vries Cloud TV ile ilgili olarak Türkiye’de de çeşitli ortaklıklar gerçekleştirileceğini ayrıca sözlerine ekledi.
Tüketicilerin özellikle Smart TV platformuna büyük ilgi gösterdiğini söyleyen De Vries şu an dünyada satılan her iki Philips TV’den birisinin Smart TV olduğunun altını çizdi. Tüketicilerin televizyonların “akıllı iletişim” özelliğini sevdiklerini söyleyen De Vries yeni uygulamalar ve hizmetlerle bu platformu daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.
TP Vision için tasarım tarafının da çok büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan De Vries tasarımla ilgili olarak şunları söyledi:
“Bu yıl tasarıma her zamankinden daha da çok odaklandık. Teknoloji ve içerik gibi çok güçlü olduğumuz alanların yanında tasarım konusunda da gücümüzü göstermeyi hedefledik ve bu yıl şimdiye kadar bu anlamda önemli bir yol katettik. 2013’ün yıldız ürünlerinden biri olan DesignLine ile birlikte bu alanda iddiamızı ortaya koymuştuk. Sadece teknolojiye odaklanmayan, teknolojinin yanı sıra modern yaşam alanlarının dekorasyonu temel alarak tasarlanmış TV’lere olan talebin giderek arttığını fark ettik.”

Türkiye pazarında daha da güçleneceğiz
Son iki yıl içerisinde Türkiye pazarında büyük bir ivme yakaladıklarını söyleyen De Vries sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye pazarındaki yükselen grafiğimizi büyük bir mutlulukla takip ediyoruz. Türkiye pazarı hem TP Vision hem de Smart TV pazarı için çok önemli ve kritik bir öneme sahip. TP Vision olarak Philips markası altında çok güçlü bir ürün portföyümüz var. Türkiye’de televizyon pazarında en güçlü üç oyuncu arasında yer almaya devam edeceğiz. Şu an pazarda yüzde 13’lük pazar payımız var. Türkiye pazarında bu yükselen grafiğimizi DesignLine ve tüm 2013 serilerimizdeki çok iddialı tasarımlarla birlikte sürdürmeyi hedefliyoruz.”
ETİKETLER : Sayı:938

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics