Bilişim Dünyası 06 ŞUBAT 2011 / 18:00

Transteknik’te yeni hedefler

Transteknik, bu yıl yeni hizmet kavramı ve yeni yazıcı modelleri ile büyümeyi hedefliyor.

Transteknik, bu yıl yeni hizmet kavramı ve yeni yazıcı modelleri ile büyümeyi hedefliyor.

Fotokopi ürünleri, geniş format yazıcılar ve evrak imha teknolojisi başlıklarında hizmet veren Konica Minolta Türkiye dağıtıcısı Transteknik, 2011’de yeni hizmet kavramı OPS ve yüksek hacimli farklı yazıcı modelleri ile pazarda büyümeyi hedefliyor. 2010 yılını Transteknik olarak cirosal bazda geçen yıla göre yüzde 30’luk büyüme ile kapattıklarını belirten Transteknik İstanbul Bölge Müdürü Hakan Başkök, İstanbul Bölge Müdürlüğü’nün yanı sıra Antalya Bölge Müdürlüğü yazıcı ve bayi gruplarından oluşan yapılarıyla faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti. İstanbul’da 15’er kişilik teknik ve satış kadrosuyla çalıştıklarını ifade eden Başkök, bayilere de düzenli olarak eğitimler verdiklerini ve ayda bir teknisyenlerin eğitim almak üzere yurtdışına çıktığını belirtti.

Üründen çok yazılımlara bakılıyor
2010 yılında sektöre bakıldığında ürünün satın alınmasından çok birtakım yazılımlarla ürünlerin farklı özelliklerini kullanmanın gerekliliğinin müşteriler tarafından keşfedildiğini dile getiren Başkök, “Bahsettiğimiz yazılımlar, bir şirketin hangi model ile kaç tane çekim yapabildiğini hangi sıklıklarla kullandığını, arıza yapıp yapmadığını gösterebilen programlar. Şirket bunu görünce o makineye ihtiyacı var mı yok mu anlıyor. Departmanlara yönelik kısıtlamalar getirebiliyor, giderlerini aşağıya çekebiliyor. Bugüne kadar buzdağının altında kalan o yazıcı maliyetleri bu programlarla ortaya çıkıyor” diye konuştu. Talepler tarafında güvenli çıktının da bir diğer önemli konu olduğunu belirten Başkök, bu konuya yönelik olarak bu yıl sundukları yeniliklerden birinin de kartlı sistemler olduğunu ifade etti. Özel bir yazılım ve makineye kutu takılması ve her kullanıcıya bir kart verilmesi ile sistemin oluştuğunu belirten Başkök, “Verilen kartlar, şirketlerin kendi ID kartları ile bu bütünleşik olabiliyor. Bu sistemlerle şirketler güvenli çıktı alabiliyor. Kullanıcılara kredi verebiliyorlar” dedi. Bu yıl odaklanacakları konulardan birinin MPS adıyla kullanılan Konica Minolta’nın OPS adını verdiği yazıcı optimizasyonu olacağını vurgulayan Başkök, sistemin tüm yazıcıları kapsayan bir optimizasyon çalışması olduğunu belirtti. Başkök, “Biz diyoruz ki; dokümantasyon sistemini bize verin, her ay durumu raporlayalım. Atıl kaynakları görelim, aylık öneriler sunalım. Dünya pazarı da buna doğru gidiyor” diye konuştu.

Kiralama modeli öne çıkıyor

Pazarda bayilerin gerçekleştirdiği kutu satışının yanına müşterilerin üründen ziyade ürünün özellikleri ve servis kalitesini satın alma yaklaşımıyla farklı bir kavram olan kiralama kavramının eklendiğini ve uzun yıllardır Türkiye’de de yapıldığını belirten Başkök, kendilerinin de 2009 yılından bu yana bu modele odaklandıklarını ve büyümelerinde bu modelin de etkisi olduğunu dile getirdi. Bu modelde şirketlere analiz yapıldığını ifade eden Başkök, “Neler kullandıkları, ihtiyaçları, çekim adetleri, çekim sınıfları belirleniyor. Analizi yapan arkadaşlarımız müşterinin bir fotoğrafını çekiyor aslında. Esasında siz bu sistemi kullansanız maliyetlerinizi düşürebilir, kontrol altına alabilir ve daha uygun şekilde çalışabilirsiniz gibi önerileri oluyor. Bizim makinelerimizle nasıl bir sonuç alabileceğini toplam maliyeti aylık rakamlara bölerek sunuyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:807

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics