Bilişim Dünyası 12 AĞUSTOS 2011 / 15:22

Transteknik kesintisiz baskı için çalışıyor

Geniş format baskı çözümlerinin iddialı ismi Transteknik, kesintisiz baskıya ve iş sürekliliğine önem veriyor.

Geniş format baskı çözümlerinin iddialı ismi Transteknik, kesintisiz baskıya ve iş sürekliliğine önem veriyor.
Türkiye’de 41 yıldır baskı teknolojileri alanında faaliyet gösteren Transteknik, dağıtıcısı olduğu Konica Minolta ve KIP markalarıyla kurumsal çözümler üretiyor. En küçükten en büyüğe kadar her türlü işletme için ihtiyaca yönelik baskı çözümleri sunan şirket, ‘İlk 500 Bilişim Şirketi’ araştırmasında bu yıl 107. sıraya kadar yükseldi ve alanında ikinci şirket haline geldi. 2009 yılında, geniş format yazıcılar sınıfında bir Japon markası olan KIP’in dağıtıcılığını üstlenen şirket bu alanda özellikle maliyet ve kesintisiz baskı avantajıyla ön plana çıkan bir çözüm sunuyor.
Lazer teknolojisine dayanan KC 80 modeliyle 90 cm. eninde 150 metreye kadar baskı imkanı veren KIP, mürekkep püskürtmeli ürünlerle metrekaresi 7,5 ile 8 avro arasında olan baskı işlerini 1,5 avroya kadar düşürüyor. Transteknik CEO’su Rıza Başoğlu, KC 80’in 150 metrelik baskı uzunluğu kesintisiz bir baskı çözümü sunmasının yanında şimdiye kadarki çözümlerin sunamadığı bir fiyat avantajını da beraberinde getirdiğini vurguladı. “Kurumlar bina giydirmeye kadar uzanan bu tip büyük boyutlu işlerde olabildiğince kesintisiz baskılar istiyor. Bu hem onay sürecini hızlandırıyor, hem de uygulama maliyetlerini düşürüyor” diyen Başoğlu ayrıca KC 80’in saatte 210 metrekare gibi bir baskı hızına sahip olduğunu da belirtti.
“Herkes kendi işiyle
uğraşsın istiyoruz”
Büyük boyutlu baskılar dışında Transteknik’in diğer faaliyet gösterdiği alanlar: kurum içi baskı çözümleri ve profesyonel baskı laboratuvarları. Kesintisiz ve yüksek kaliteli baskı sunabilmenin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başoğlu, Konica Minolta’nın tonerlerini üreten ve teknolojisini geliştiren bir marka olmasının en büyük güç olduğunu belirten Başoğlu, “THY’de 500’ün üzerinde makinemiz çalışıyor. Tümü bize ait makineler ve orada 7 gün 24 saat bir saha ekibimiz görev yapıyor. Herhangi bir arızanın ortaya çıkması veya sarf malzemesinin bitmesi işin aksaması için neden değil. Biz müşterlerimizin işlerinden başka bir şeyi düşünmemeleri için çalışıyoruz. Onlar sürekli kendi işini yapsın, biz de kendimizinkini yapalım” dedi.

rıza_basogluBaskı sistemlerinden uçtan uca çözümler

Ofis içinde veya şubelerde ön çalışmaları yaparak müşteriye her zaman tam olarak ihtiyaç duydukları ürünleri kullanarak baskı ihtiyaçlarını karşılama olanağı verdiklerini belirten Başoğlu, “Yazılımlar sayesinde sadece bir donanım satmıyoruz, kurumun ihtiyacını tam olarak karşılayan bir çözüm sunuyoruz. Hatta fizibilite çalışmasının ardından sunacağımız çözümle yüzde 20’lik maliyet düşüşünü taahhüt ediyoruz” dedi. Diğer taraftan High Chrome serisi ürünlerle profesyonel baskı stüdyolarının ihtiyaçlarına yönelik yüksek çözünürlüklü ve kaliteli baskı çözümleri sunduklarını vurgulayan Başoğlu, bu alanda da yine Konica Minolta’nın tonerlerine çok güvendiklerini söyledi ve yazıcılarında 40 gramdan 350 grama kadar her tür kağıdı basabildiklerini vurguladı.
Başoğlu ayrıca Transteknik’in 2011 yılı için koduğu yüzde 20’lik büyüme hedefini yakalamak için yaptıkları çalışmalar neticesinde yılın ilk yarısında öngörülen rakamların üstüne çıktıklarını ifade etti ve önümüzdeki dönemin de böyle geçeceğine inandıklarını sözlerine ekledi.
ETİKETLER : Sayı:834

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN