Bilişim Dünyası 01 AĞUSTOS 2013 / 14:27

Treo, melez bulut için sanallaştırma teknolojilerini öneriyor

Sanallaştırma teknolojisinin sağlamış olduğu hızlı işlemci ve ram arttırma veya azaltma da sunucularda esnekliği sağlamakta ve bu sayede ihtiyaç halinde sunucunun kullanacağı kaynaklar kolayca ayarlanabiliyor. Bu bağlamda yine  IDC analiz firması tarafından yapılan Virtualization Tracker adlı araştırmaya göre, piyasaya çıkan yeni sunuculardaki sanallaştırma oranına bakıldığında yine Microsoft Hyper-V Sanallaştırma Teknolojisi yüzde 44.7 oran yakalayarak en yakın rakibini yüzde 10.6 geride bıraktı.

Microsoft’un Azure teknolojisi de sanallaştırılmış sunucuyu buluta kolayca taşıma, ihtiyaç halinde sağlamış olduğu esneklik ile sunucu kaynaklarını  arttırma ya da azaltmayı destekleyen genel bulut çözümlerinden. Bu teknoloji ile sunucunuzun yedeğini bulutta barındırabildiğiniz gibi, aynı şekilde sunucularınızı direkt bulut üzerinden de çalıştırabiliyorsunuz.

Bu bağlamda Treo Bilgi Teknolojileri olarak hibrid (melez) bulut yapısının sanallaştırma teknolojileri ile birlikte önümüzdeki 5 yılda revaçta olacağını, özellikle anlık yüksek donanım ihtiyacı duyan sunucuların bu şekilde genel bulutta bulundurularak birkaç saatlik veya günlük ihtiyacın karşılanacağını, bu sayede de gereksiz yapılan donanım yatırımlarının indirgeneceğini ve tasarruf sağlanacağını öngörüyor.

Treo Microsoft Çözümleri Takım Lideri Filiz Babacan, “Microsoft’un yeni vizyonunun Bulut yapısına geçiş olduğunu, Microsoft’un geçtiğimiz yıllarda yaptığı mevcut AR-Ge çalışmalarının ve yatırımlarının yüzde 80’den fazlasının bulut ve sanallaştırma teknolojileri olduğunu, Hyper-V Sanallaştırma Teknolojisi ile birlikte Azure bulut çözümünün bu Ar-Ge çalışmalarının meyvesi olduğunu belirtti.”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics