Bilişim Dünyası 09 EKİM 2011 / 15:36

Tripolis e-postada ayrıcalıklı çözümler getiriyor

E-posta pazarlamada fark yaratan araçlarıyla Tripolis, hedef kitleyle etkin iletişimi sağlamaya yönelik çözümler sunuyor.

e-posta pazarlama alanındaki çözümleriyle Hollanda’da yüzde 25 pazar payına sahip olan Tripolis, Türkiye’deki çalışmalarına hız veriyor. Şirketlerin ve ajansların e-posta üzerinden yürüttükleri pazarlama alanındaki faaliyetlerini esnek çözümleriyle destekleyen Tripolis, önümüzdeki yıl e-posta pazarlamaya yönelik hizmetler sektöründe Türkiye’de yüzde 20 pazar payına sahip olmayı hedefliyor. Tripolis’in çözümleri ‘Tripolis Dialogue’ ve ‘Tripolis Delivery’ adlı iki başlık altında toplanıyor. Dialogue, e-posta pazarlama yazılımını içeren çözümleri, Delivery ise pazarlama amacı taşıyan kurumsal e-postaların hedef kitleye ulaştırılması hizmetini içeriyor.
Tripolis Dialogue’un SaaS altyapısında (servis hizmeti olarak sunulan yazılım) çalışan bir çözüm olduğunu belirten Tripolis Ülke Direktörü Dilo Kruyswijk, etkin bir veritabanı yönetimini beraberinde getiren Dialogue’un en büyük avantajının bileşenlerin veritabanları arasında sevk edilebilmesi olduğunu söyledi. Kruyswijk, Tripolis’in çözümünün müşteriye, e-postaları ile ne yapacağını planlama olanağı verdiğini ve e-postalar üzerindeki her türlü kontrolün tek bir araçla kolayca yapılabildiğini vurguladı. Dialogue’un en önemli taraflarından biriyse hedef kitleyle kurulan etkin e-posta iletişiminin sosyal paylaşım platformları ve SMS gibi farklı servislerle bütünleştirilebilmesi.

Gerçek zamanlı e-posta pazarlama
Dialogue ile beraber gelen kilit çözümlerden biri olan Pixylon’un gerçek zamanlı e-posta gönderimi konusunda ajanslara büyük avantaj sunduğunu belirten Kruyswijk, bu çözüm ile gönderilen e-postaların veritabanı üzerinden istenen aralıklarla güncellenebildiğini söyledi. Kruyswijk’in aktardığına göre, Pixylon sayesinde örneğin 3 hafta önce gönderilen bir pazarlama e-postası üzerindeki veri rahatlıkla değiştirilebiliyor. Böylece bir pazarlama kampanyası yürüten ajans müşteriye gönderdiği bilgileri sürekli güncel tutabiliyor.

“E-posta pazarlama ile ‘spam’ birbirine karıştırılmamalı”
Türkiye’de çok güçlü rakiplerinin olduğunun ancak Tripolis olarak müşteriye güçlü araçlar sunduklarının altını çizen Kruyswijk, “Türkiye’de pazar payımızı artırmak istiyoruz ama önemsediğimiz bir diğer konu, gerçek e-postalarını görmelerini sağlamak. Türkiye’de gördüğümüz en büyük sorun spam konusunda herhangi bir düzenleme olmaması. Bu da e-posta pazarlama ile spam’in karıştırılmasına sebep oluyor” dedi ve ekledi: “Avrupa’daki mevzuat, pazarlama amacı taşıyan her e-postanın altında ‘e-postayı reddetme’ seçeneğinin bulunmasını şart koşuyor.”
ETİKETLER : Sayı:841

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics