Bilişim Dünyası 30 EYLÜL 2012 / 10:10

TT yeni dönemde yeni işbirliklerine önem verecek

Türk Telekom’un yeni Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla birlikte TT’nin yeni “3D” vizyonunu açıkladı. Tahsin Yılmaz’ın yaptığı açıklamalara göre 3D vizyonu şu üç ana başlıktan oluşuyor: Sayısal yaşam dönüşümü. Değer odaklı mükemmel müşteri hizmetleri. Dünyaya açılım ve bölgesel büyüme.
Türk Telekom’un altyapıya büyük yatırım yaptığını ve bu altyapı üzerinden, işbirlikleriyle yeni servis ve ürünler ortaya koymak istediklerini kaydeden Yılmaz, bu konuda sektördeki şirketlere de çağrıda bulunarak, bu çalışma birlikte gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Şirketlerin dünyaya açılabilmelerine katkı sağlamak amacıyla katalizör görevi görmek istediklerini kaydeden Tahsin Yılmaz “Türkiye’nin teknolojik altyapısını sağlayan şirket olarak geleceği biz şekillendirmek istiyoruz. Eğitimde, sağlıkta, eğlence ve enerji alanları dahil olmak üzere birçok alanda değer katacak teknolojilerin geliştirilmesinde öncülük edeceğiz” dedi. Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hayatı kolaylaştıracak çözümler ile yaşamımızdaki sayısal dönüşümü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu dönüşümü desteklemek için hedefimizi sürdürülebilir yatırım ve teknoloji eko-sistemi olarak belirledik. Türk Telekom Grubu teknoloji şirketleri eğitimden sağlığa, enerjiden eğlenceye kadar birçok alanda çözümler geliştiriyor. Bu çözümleri hayatın her alanına yayabilmek için gelin işbirliği yapalım, Türk Telekom’un altyapısından ve uzmanlığından faydalanın, birlikte el ele herkesin hayatına dokunacak çözümler geliştirelim. Geleceği şekillendirecek fikirlere kapımız her zaman açık. Türkiye’nin hem yazılım hem de geliştirme alanında giderek güçlenen bir damarı olduğunu görüyoruz. Türk Telekom işbirliği ile bölgede söz sahibi olacak bir ekosistem oluşturmayı hedefliyoruz. Kuluçka mekanizmaları ve partner eko-sistemiyle bu süreci destekleyeceğiz. Türkiye’den dünya çapında teknolojiler geliştirecek şirketlerin çıkması için katalizör görevi üstleneceğiz.”

Bölgedeki etkinlik artacak
Türk Telekom’un bölgenin iletişim ve veri köprüsü olduğunu vurgulayan Tahsin Yılmaz, şirketin büyümesini destekleyecek satın almalar ile bölgede büyüme için de fırsat kollayacaklarının altını çizdi ve “Akıllı büyüme stratejimizle bölgede gücümüzü artırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde bölgesel bağlantı merkezi olma yönündeki çalışmalarımızı güçlendirecek işbirliklerine ve yatırımlara odaklanacağız. Hem Türkiye’de hem de bölgemizde erişim kolaylığı, hız ve kapasite alanlarında kesintisiz bir gelişim için altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.
Türk Telekom Genel Kurulu, Mayıs ayında yaptığı toplantıda, şirket satın almaları konusunda kullanılmak üzere TT yönetimine 300 milyon avroluk bir bütçe ve yetki vermişti.
ETİKETLER : Sayı:890

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics