Bilişim Dünyası 29 ARALIK 2015 / 13:11

TTI, Pasifik Telekomünikasyon Konseyi Yönetim Kurulu’nda

Türk Telekom Grup şirketi Türk Telekom International (TTI), 250'den fazla üye örgüt ile 340 şirketin üyesi bulunduğu ve telekomünikasyon dünyasının önde gelen sektörel organizasyonlarından olan Pasifik Telekomünikasyon Konseyi’nin (PTC) Yönetim Kurulu’na girdi. Türk Telekom International’ı konseyde; Yönetim Kurulu Üyeliği unvanı ile şirketin Genel Müdürü Cengiz Öztelcan temsil edecek. Öztelcan'ın üç yıllık görev süresi, 16 Ocak 2016 tarihinde başlayacak. “PTC, dinamik ve hızlı büyüyen küresel iletişim dünyasında özel bir yere sahip” diyen TTI Genel Müdürü Cengiz Öztelcan, ekledi: “Vizyonu doğrultusunda Asya-Pasifik bölgesindeki yaşam kalitesini artırarak tesis, teknoloji ve hizmetlerin pazara sunulması ve bilgi iletişim teknolojilerinin kullanımının artırılması yönünde üyelerini motive etmeyi ve harekete geçirmeyi amaçlıyor.”
1978 yılında kurulan, 250'den fazla üye örgüt ile 340 şirketin üye olduğu Pasifik Telekomünikasyon Konseyi (PTC), bilgi ve iletişim teknolojilerinin, hizmetlerinin ve politikalarının gelişimini sağlamak ve kullanımını teşvik etmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN