Bilişim Dünyası 14 ŞUBAT 2013 / 15:37

TTNET e-ticarete adım atmaya hazırlanıyorTTNET, Antalya'da düzenlediği basın toplantısında yeni dönemdeki yol haritasını, odak alanlarını ve yeni projelerini paylaşırken, TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, yeni dönemde TTNET’in, 360 yaklaşımı ile internet tabanlı tüm sayısal platformlarda daha güçlü bir şekilde var olmayı hedeflediğini açıkladı. 

Değişen ve sayısallaşan dünyada TTNET’in sunacağı vizyon ve yaklaşım hakkında bilgi veren Abdullah Orkun Kaya, yeni vizyonu “Yeni Bir Müşteri Evreni: TTNET 360” olarak adlandırdıklarını belirtti. E-ticaretten online ödeme -tahsilat sistemlerine ve bulut teknolojisine kadar birçok alandaki yeni TTNET 360 projelerinden örnekler veren Kaya,  “Yeni projelerimiz ile sayısal inovasyon hedefliyoruz. 2013 yılına çok hızlı başladık. Isınma turlarını çabuk geçtik. Hızımızı aldık, gidiyoruz” diye konuştu.

Şirket olarak kuracakları yeni servisler ve dünya devi birçok şirketle yapacakları ortalıkla birlikte sahip oldukları sayısal içeriği artıracaklarını belirten Kaya, Türkiye'deki artan internet kullanımına paralel olarak sunacakları hizmetlerin de artacağının altını çizdi. Kaya sözlerini şöyle sürdürdü;
“TTNET 360 vizyonu ile sayısal dünyayı sahiplenmeyi hedefliyoruz. Bunu söylem olarak değil, hayata geçireceğimiz iş ortaklıklarıyla, adım atacağımız yeni dijital iş alanlarıyla, kuracağımız işbirlikleriyle gerçekleştireceğiz. Türkiye’de internet kullanımı çok önemli seviyelere ulaştı. Artık, internet kullanımını değere dönüştürmeliyiz. Sayısal yollar kuruldu. Artık bunların üzerinde koşma zamanı”

Yeni ortaklıklar ve yeni projeler
Sayısal içerik konusunda daha iddialı olacaklarını ifade eden Abdullah Orkun Kaya, çok yakında hizmete sunacakları yeni projelerden örnekler verdi. Özellikle e-ticaret alanındaki yeni projeye değinen Kaya, yapacakları stratejik işbirlikleriyle hem kendi servislerinin çevrimiçi  ortamda satışında ivme kazanacaklarını hem de müşterileri için "e-ticarete açılan kapı" olacaklarını vurguladı.
Fiber internetin öncelikleri olmaya devam edeceğini belirten Kaya, fiber internetle sunacakları servislerin çeşitleneceğini ve portföylerinin genişleyeceğini dile getirdi. Türk Telekom Grup şirketi olan Sobee'yi bünyelerine katarak hali hazırda 1000'den fazla içeriğe sahip PlayStore'un sayısal içerik sayısını da artıracaklarını açıklayan Kaya, oyun sektöründe de iddialı olduklarını vurguladı.

Türkiye'de dünyaya örnek olacak birçok sayısal iş fikri olduğunun altını çizen Abdullah Orkun Kaya, her sektörden gelecek fikir ve önerilere yeni dönemde açık olacaklarını vurgularken Türkiye'den de Alibaba gibi başarı öykülerinin çıkabileceğini söyledi. Dünya devi olan şirketlerin yanı sıra genç girişimcileri de unutmayacaklarını belirten Kaya, projeleri dahilinde onlara her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. Kaya sözlerini şöyle tamamladı:
“ Yeni dijital müşteri evrenini iş ortakları ile beraber inşa etmek istiyoruz. Birçok farklı sektörden iş ortağıyla beraber çalışarak mevcut ürün ve hizmetlerini, hayal ettikleri çözümleri dijital ortama taşıyacağız. Attığımız adımlarda yanımızda zaman zaman dünya devlerini, zaman zaman da yeni isimleri, girişimcileri, gençleri göreceksiniz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics