Bilişim Dünyası 18 MART 2012 / 14:14

TÜKİD’den Van’a kapsamlı destek

Turkcell’in, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı “Van İçin Türkiye Kumbarası” projesine Tüm Kırtasiye Sanayicileri İthalatçıları İhracatçıları Toptancıları Derneği’nden (TÜKİD) destek geldi. EUF’un (E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri) organizasyonu ve TÜKİD’in desteğiyle, İstanbul’da gerçekleşen 18. Uluslararası Kırtasiye, Kağıt, Okul ve Ofis Ürünleri Fuarı’nda Van’a destekler sunuldu. Buna göre TÜKİD, Van’da yapılacak Öğretmen Kampüsü’ndeki evlere 60 bin TL’lik bağış yaptı. Fuarın ilk gününde TÜKİD üyelerinin yaptığı bağışlarla ikinci 60 bin TL de toplanarak, kampüse ikinci ev de eklendi.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, projenin Van’daki öğretmenler için çok önemli olduğunu belirtirken, TEV Genel Müdürü Turgut Bozkurt da, “Devlet, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör olarak el ele verdik, tüm Türkiye’nin desteğiyle daha fazlası için çalışıyoruz. Çünkü Van’ın daha fazlasına ihtiyacı var” dedi. TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Helvacıoğlu ise “Van için Türkiye Kumbarası” projesinin önemine dikkat çekerek, “Van’da hayatı yeniden başlatacak,  eğitim ve çalışma hayatına destek olacak projelere TÜKİD  olarak her zaman varız” dedi.
Öte yandan, fuarda sunulan destekler, iki evle sınırlı kalmadı. Açılış gününde ayrıca dernek üyeleri ve sektörden iş adamları, açık artırmayla bağış yaparak Van’da inşa edilecek Öğretmen Kampüsü’ndeki üçüncü bir ev için de katkıda bulundu.
ETİKETLER : Sayı:863

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics