Bilişim Dünyası 11 EKİM 2013 / 12:33

Tüm detaylarıyla ‘sahada’ verimlilik

Univera’nın, Motorola sponsorluğunda gerçekleştirdiği “Sahada Hep Bir Adım Önde” etkinliği birçok sektörden büyük firmayı biraraya getirdi. 8 Ekim’de İstanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleşen etkinlikte Motorola ve Zebra da konuşmacı firmalar olarak yerlerini aldı.

Sahada kullanılan donanım ve yazılım çözümlerinin kurumsal performansa etkisi çok büyük. Uzun yıllardır Quest Panorama ürünüyle birçok firmaya saha uygulamaları konusunda hizmet veren Univera ve donanım alanında Motorola ve Zebra “Sahada Hep Bir Adım Önde” olabilmenin sırlarını 8 Ekim’de gerçekleşen etkinlikte konuklarla paylaştılar. Etkinliğin katılımcıları arasında Eti Gıda, Avea, Biotalab, Paşabahçe, Pepsico, Teknosa, Sanset Gıda ve Emerson Network Power gibi farklı sektörden birçok firma yer aldı.

Açılış konuşmasını Motorola Türkiye Müdürü Bora Gürçay’ın yaptığı etkinlikte, sırasıyla Univera Ürün Yöneticisi Emre Çelik, Motorola Büyük Müşteriler Proje Yöneticisi Hikmet Karakaş ve Zebra İş Geliştirme Yöneticisi Mehmet Erkal, sahada gerçekleştirdikleri başarı hikayeleri üzerinden sunum yaptılar.

Yazılım ve donanım bütünleşiyor

Univera Ürün Yöneticisi Emre Çelik yaptığı sunumda, “Sahadan mobil cihazlarla bilgi toplama, bilgileri anlık olarak merkeze gönderme ve sahayı kontrol edebilmeyi sağlayan mobil iş yönetimi çözümü Quest Panorama ile bugüne kadar 42 proje gerçekleştirdik. Birçok sektöre uyarlanabilir olması ürünümüzün avantajlarından. Bu neden Quest Panorama’yı şu anda birçok farklı sektörden büyük firma farklı uygulama şekilleriyle kullanıyor. Sahada işlemlerin elle yapılması yanlışlıklara, bilgilerin gün sonunda merkeze aktarılması ise zaman kaybına neden oluyor. Quest Panorama ile bu aksaklıklar yaşanmadan saha ekipleri, belirlenen rotalarını mobil cihazlardan görebiliyor, yaptıkları her işlemi anında merkeze iletebiliyor ve GPS özelliği ile merkeze konum bilgisi gönderebiliyorlar.”

Sahada donanımın önemine değinen Motorola Büyük Projeler Yöneticisi Hikmet Karakaş, mobil çalışanlar için kullanılan cihazların ergonomikliği kadar performansının da yüksek olması, aynı oranda çalışan veriminin de artmasını sağladığını vurgularken, Zebra İş Geliştirme Yöneticisi Mehmet Erkal da yazılım ve donanımın birbirinden bağımsız düşünülemeyeceğini, sahada güçlü ekibin ancak bu iki unsurun uyumluluğu ile olabileceğini söyledi.

 
ETİKETLER : Motorola Univera

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics