Bilişim Dünyası 22 NİSAN 2013 / 08:11

Tüm detaylarıyla yeni medya ele alınacak

Türkiye’nin ulusal hakemli ilk Yeni Medya Kongresi, 7-8 Mayıs’ta Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde toplanacak. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Alternatif Bilişim Derneği tarafından düzenlenecek kongrede Türkiye’nin farklı üniversitelerinden araştırmacılar bildirilerini sunacak ve bu kapsamda ‘Yeni Medya’yı tartışacak. Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Aydın Uğur da kongrede bir konuşma yapacak. Kongreye TÜBİTAK, Bilgisayar Mühendisleri Odası (BMO), İnternet Teknolojileri Derneği (İNETD), Linux Kullanıcıları Derneği ve Tüm İnternet Evleri (TİEV) de destek verecek.
Kongre kapsamında ‘Yeni medya çalışmalarının Türkiye’deki gelişimi’, ‘Günümüzdeki mevcut çalışmaları ve bu çalışmaları besleyen kuramsal ve kavramsal yaklaşımlar ve yöntemler’ ile ‘Yeni medya çalışmalarının gelecekte dünyada ve Türkiye’deki yönelimi’ karşılaştırmalı olarak değerlendirilecek. ‘Yeni Medya’ alanı farklı uzmanlıklara sahip 30 hakemin değerlendirdiği 80’i aşkın bildiri ile ele alınacak.
Kayıtların yapıldığı yenimedya.org.tr adresinde yer alan etkinlik programı kapsamında düzenlenecek oturumlarda sayısal aktivizm, yeni medya ve demokrasi, sayısal oyun, oyuncu, kimlik inşası ve söylem, yeni medya ve gündelik yaşam, sosyal medya kullanım pratikleri, yeni medya ve sosyal hareketler, yeni medya ve yöntem, yeni medya ekonomisi, değişen dönüşen haber ve habercilik, fikri haklar, sosyal medyada işlenen suçlar, kişisel verilerin korunması, mahremiyet, nefret söylemi, insan hakları ve internet, siyasal iletişim, yerel yönetimler, e-devlet uygulamaları, sayısal uçurum gibi başlıklarda bildiriler sunulacak.
ETİKETLER : Sayı:918

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics